کنترل متابولیسم برای کاهش وزن
۰۶ بهمن ۱۳۹۴

کنترل متابولیسم برای کاهش وزن

یکی از جنبه‌های مهم ورزش کردن که بسیاری از افراد در حین تلاش برای کاهش وزن به آن توجه نمی‌کنند، این است که هر چه وزن‌ بیشتر کاهش پیدا کند و تناسب اندام بهتر شود، کالری‌های کمتری در حین همان میزان از ورزش کردن می‌سوزند.


یکی از جنبه‌های مهم ورزش کردن که بسیاری از افراد در حین تلاش برای کاهش وزن به آن توجه نمی‌کنند، این است که هر چه وزن‌ بیشتر کاهش پیدا کند و تناسب اندام بهتر شود، کالری‌های کمتری در حین همان میزان از ورزش کردن می‌سوزند. این وضعیت درنهایت می‌تواند کاهش وزن را مختل کند.


به همین دلیل است که ایجاد تغییرات منظم در روند ورزش کردن، اهمیت پیدا می‌کند. در واقع باید به‌مروز زمان فعالیت ورزشی را طولانی‌تر کنید، شدت آن را افزایش دهید و نوع ورزش‌هایی که انجام می‌دهید را با توجه به عضله‌ها تغییر دهید. مطالعات نشان می‌دهند که اگر شدیدتر ورزش کنید و به‌خصوص تمرینات ورزشی مقاومتی را انجام دهید، متابولیسم بدن تا ۴۸ ساعت بعد از ورزش کردن افزایش پیدا می‌کند. البته همچنان سوال‌ها و تردیدهایی هم درباره این موضوع وجود دارد.


فعالیت‌های غیر ورزشی هم نقش مهمی در این وضعیت دارند. یکی از مطالعات Mayo Clinic نشان می‌دهد که این فعالیت‌ها می‌توانند صدها کالری اضافی در هر روز بسوزانند. متاسفانه بخش زیادی از فعالیت‌های غیر ورزشی انسان‌ها با توجه به مکانیزه شدن جامعه، از دست رفته است و همین مساله به سلامتی انسان‌ها آسیب می‌رساند. به همین دلیل است که بسیاری از متخصصان کاهش وزن، علاوه بر توجه به فعالیت‌های ورزشی، بر فعالیت‌های غیر ورزشی هم در طول روز تاکید می‌کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7613

افزودن نظر