تکلیف تغذیه جنین پس از عمل کوچک کردن معده
۰۳ بهمن ۱۳۹۴

تکلیف تغذیه جنین پس از عمل کوچک کردن معده

بارداری پس از عمل معده، کاملا سالم و ایمن است به شرطی که مرتب تحت نظر پزشک قرار بگیرید.


بارداری پس از عمل معده، کاملا سالم و ایمن است به شرطی که مرتب تحت نظر پزشک قرار بگیرید. درواقع، پزشکان معتقدند که بارداری پس از کوچک کردن معده و کاهش وزن، خیلی بهتر از بارداری با اضافه وزن است و پیچیدگی‌های کمتری هم دارد.


در صورتی که بر روی معده‌تان عمل جراحی صورت گرفته است، به وزن دلخواه‌تان رسیده‌اید و قصد دارید که باردار شوید، با پزشک خود مشورت کنید تا یک برنامه کامل پیش از بارداری برای‌تان تهیه کند. علاوه بر این با یک متخصص تغذیه صحبت کنید و از او درباره انواع و میزان غذاهایی که می‌توانید در طول دوران بارداری بخورید تا به روند کاهش وزنتان لطمه‌ای وارد نشود هم سؤال کنید.


معمولا متخصصان توصیه می‌کنند که تا زمان تثبیت وزن یعنی حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه یا بیشتر ، اقدام به بارداری را به تعویق بیندازید. زیرا اصرار بر کاهش وزن، می‌تواند جنین را از دریافت مواد مغذی ضروری محروم کند و منجر به تولد نوزاد کم‌وزن شود.
با توجه به نوع عملی که بر روی معده شما صورت گرفته است، ممکن است پزشک، داروهای مکملی مانند، فولیک اسید، ویتامین B۱۲، ویتامین D، آهن و کلسیم علاوه بر ویتامین‌های روزانه پیش از بارداری و حین آن را برایتان تجویز کند.
 

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط با سلامت را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7575

افزودن نظر