آشنایی با ریز و درشت خواص انجیر/ بخش دوم
۰۱ بهمن ۱۳۹۴

آشنایی با ریز و درشت خواص انجیر/ بخش دوم

به نظر بعضی از دانشمندان باید غذاهای فرآوری‌شده ورزشی را کنار بگذارید، چون انجیرها فوق‌العاده بهتر از این محصولات هستند! انجیرها حاوی کلسیم،‌ آهن، پتاسیم و فسفر هستند و البته منبع خوبی از انرژی محسوب می‌شوند.


به نظر بعضی از دانشمندان باید غذاهای فرآوری‌شده ورزشی را کنار بگذارید، چون انجیرها فوق‌العاده بهتر از این محصولات هستند! انجیرها حاوی کلسیم،‌ آهن، پتاسیم و فسفر هستند و البته منبع خوبی از انرژی محسوب می‌شوند. براساس یکی از مطالعات Journal of Nutrition،‌ انجیرها در دوران کهن به‌عنوان ماده غذایی تقویت‌کننده ورزشی توسط ورزشکاران المپیک باستان استفاده می‌شده است.


انجیر خشک در بین انواع میوه‌های خشک‌شده، حاوی بیشترین میزان از مواد مغذی است و همین مساله اهمیت انجیر خشک را بیشتر می‌کند، اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌شود. براساس یکی از مطالعات Journal of Food Science and Technology، چیزی که اهمیت انجیر خشک را واقعا بیشتر می‌کند، این است که اگر به‌درستی خشک و ذخیر شوند، می‌توانند تا ۶ ماه سالم بمانند.


انجیرها سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که می‌توانند به افراد کمک کنند تا در دوران سالمندی از سلامتی بیشتری برخوردار شوند. پلی‌فنول‌های انجیر این توانایی را دارند که به مبارزه با سرطان، بیماری‌های عصبی و بیماری‌های قلبی-عروقی کمک کنند. یک انجیر ۴۴ گرمی حاوی ۴۴۴ میلی‌گرم پلی‌فنول است که میزان واقعا زیادی برای این حجم کم به شمار می‌رود. براساس گزارشی که وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا ارائه داده است، پلی‌فنولی که در یک انجیر وجود دارد، بیشتر از کل پلی‌فنول‌هایی است که هر فرد می‌تواند با مصرف روزانه سبزیجات به دست آورد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7544

افزودن نظر