تأثیر چرخه هورمونی سالم بر بارداری
۰۱ بهمن ۱۳۹۴

تأثیر چرخه هورمونی سالم بر بارداری

یک چرخه هورمونی سالم، به تعادل میزان استروژن، پروژسترون و تستوسترون کمک می‌کند.


یک چرخه هورمونی سالم، به تعادل میزان استروژن، پروژسترون و تستوسترون کمک می‌کند. سیستم تناسلی زنان، فقط توسط هورمون‌های جنسی، کنترل نمی‌شود، بلکه مغز، استخوان‌ها، عضلات، کبد، سیستم گوارش، سیستم عصبی و سیستم ایمنی نیز در چگونگی کارکرد آن نقش دارند. رژیم غذایی ضعیف، استرس، سموم، شرایط پزشکی، مصرف سیگار و کافئین، می‌توانند به راحتی این چرخه را به هم بریزند. با اجتناب از این عادات غلط، از تغییرات هورمونی جلوگیری کنید.


اگر چرخه هورمونی سالمی داشته باشید، احساس سلامتی و فعال بودن می‌کنید. اگر سعی کنید همیشه سطح هورمون متعادلی داشته باشید، از چرخه قاعدگی منظمی نیز برخوردار خواهید شد. با حفظ تعادل در هورمون‌ها، کیفیت سوخت و ساز بدن، قدرت استخوانی، سلامت پوست و قدرت باروری افزایش پیدا می‌کند.
برای تنظیم سطح هورمون‌ها، داروهایی در بازار وجود دارند مانند: استروفاکتور (EstroFactor) و چیست بری پلاس ( Chaste berry plus).


استروفاکتور، برای همه زنان در هر سنی قابل استفاده است. ریزمغذی‌های موجود در این قرص، باعث افزایش هورمون استروژن، بهبود سوخت و ساز بدن و سم‌زدایی در بدن می‌شوند. این محصول، به کاهش علایم سندروم پیش از قاعدگی و یائسگی کمک می‌کند.
چیست بری پلاس، با افزایش میزان پروژسترون و پرولاکتین، به افزایش قدرت باروری کمک می‌کند. این محصول حاوی گیاهان دارویی است که مصرف آن در سنین باروری و یائسگی نیز بی‌خطر است.  

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7530

افزودن نظر