وقتی به ناخن‌ها لاک نمی‌زنید، چه اتفاقی می‌افتد/ بخش اول
۲۵ دی ۱۳۹۴

وقتی به ناخن‌ها لاک نمی‌زنید، چه اتفاقی می‌افتد/ بخش اول

دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند فردی را قانع کنند تا دیگر از لاک ناخن استفاده نکند. مثلا ممکن است خانمی به‌تازگی صاحب فرزند شده باشد و...


دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند فردی را قانع کنند تا دیگر از لاک ناخن استفاده نکند. مثلا ممکن است خانمی به‌تازگی صاحب فرزند شده باشد و نسبت به مواد شیمیایی و سرطان‌زای لاک ناخن نگرانی داشته باشد. در هر صورت وقتی به هر دلیلی لاک ناخن را کنار می‌گذارید، از مزیت‌های مختلفی برخوردار خواهید شد.

وقتی دیگر از لاک ناخن استفاده نکنید، در ابتدا متوجه می‌شوید که ناخن‌ها چه‌قدر ضعیف و شکننده شده‌اند، ولی این تقصیر ناخن‌های شما نیست. در واقع، این تاثیر منفی لاک‌هایی است که تا قبل از این استفاده می‌کردید. ناخن‌ها مثل موها از لایه‌های کراتین ساخته شده‌اند و اگرچه نیازی به نفس کشیدن ندارند، نباید بیش از حد خشک شوند. حلال‌های قوی‌ای که در لاک‌پاک‌کن‌ها به کار می‌روند، ناخن را بیش از حد خشک می‌کنند و به کوتیکول‌های آن آسیب می‌رسانند.

وقتی که ناخن‌ها مرتبا در معرض این حلال‌های قوی قرار می‌گیرند، ممکن است بیشتر مستعد مشکلات مختلفی مثل پوسته‌پوسته شدن یا انواع آسیب‌های دیگر شوند. این وضعیت حتی ممکن است با استفاده از ژل ناخن‌ها بدتر شود. یکی از مطالعات محققان دانشگاه میامی نشان می‌دهد که استفاده از این ژل‌ها باعث نازک شدن ناخن‌ها می‌شود. بنابراین وقتی از لاک‌ها استفاده نکنید، بعد از مدتی متوجه خواهید شد که ناخن‌های‌تان روزبه‌روز قوی‌تر می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7370

افزودن نظر