پرسش «سلام دکتر» ازمسولان سازمان دامپزشکی/ مرغ‌های مصرفی، غده سرطانی دارند؟!
۱۶ دی ۱۳۹۴

پرسش «سلام دکتر» ازمسولان سازمان دامپزشکی/ مرغ‌های مصرفی، غده سرطانی دارند؟!

یکی دو روزی می‌شود که فیلمی در شبکه‌های اجتماعی، مبنی بر عدم سلامت مرغ‌های مصرفی و ابتلای آنها به غده سرطانی، دست به دست می‌چرخد. در این فیلم، خانمی یک تکه‌ از سینه یک مرغ که کشتار روز است را نشان می‌دهد و از تغییر ظاهری بافت و رنگ این قسمت از مرغ ابراز نگرانی می‌کند.


یکی دو روزی می‌شود که فیلمی در شبکه‌های اجتماعی، مبنی بر عدم سلامت مرغ‌های مصرفی و ابتلای آنها به به غده سرطانی، دست به دست می‌چرخد. در این فیلم، خانمی یک تکه‌ از سینه یک مرغ که کشتار روز است را نشان می‌دهد و از تغییر ظاهری بافت و رنگ این قسمت از مرغ ابراز نگرانی می‌کند. این خانم می‌گوید که نمی‌داند سبز و ریشه‌دار بودن این قسمت از گوشت سینه مرغ، نشان از وجود غده سرطانی در بافت مرغ است یا علامت بیماری دیگری است. درنهایت هم از تمام افرادی که این فیلم را می‌بینند، خواسته شده است که آن را تا رسیدن فیلم به دست مسولان مربوطه، پخش کنند. ما هم همین کار را کردیم و فیلم را به دست دکتر آراسب دباغ‌مقدم، نایب رییس کمیسیون بهداشت مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی رساندیم و نظر وی را در این باره جویا شدیم.

وی بعد از مشاهده فیلم به خبرنگار «سلام دکتر» گفت: «نام این بیماری DPM یا بیماری عضلات عمقی سینه (Deep Pectoral Myopathy) است. علت بروز آن هم چیزی جز عدم خون‌رسانی به عضله عمقی سینه نیست. بد نیست بدانید که این بیماری با نام اورگون هم شناخته می‌شود».

وقتی از دباغ‌مقدم پرسیدیم که مگر نظارتی بر مرغ‌های بسته‌بندی وجود ندارد تا ما شاهد چنین مواردی نباشیم، پاسخ داد: «روند بازرسی در کشتارگاه، ۳ مرحله است. در مرحله اول و در هنگام بارگیری مرغ‌ها در مرغداری، دکتر دامپزشک مرغداری یک «گواهی سلامت» برای کل گله صادر می‌کند. به این معنی که گله فاقد بیماری‌های واگیر قابل انتقال به انسان است و داروی بیش از اندازه‌ای هم در بدنش نیست. در مرحله دوم، بعد از سربریدن مرغ و پَرکَنی، بازهم یک بازرسی ظاهری انجام می‌شود. درنهایت و در مرحله سوم هم بعد از تخلیه امعا و احشا (محتویات داخل شکم مرغ) بازهم یک مرحله بازرسی ظاهری انجام می‌شود. بازرسی ظاهری، یعنی بررسی ظاهر مرغ‌ها از نظر ابتلا یا عدم ابتلا به بیماری‌هایی که با چشم غیر مسلح دیده می‌شوند».

نایب رییس کمیسیون بهداشت مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی تاکید کرد که نه در ایران و نه در هیچ کشوری از جهان، سینه مرغ برش داده نمی‌شود. زیرا هیچ بیماری مهم و شایعی در سینه مرغ وجود ندارد که ارزش آن را داشته باشد که سینه مرغ را به عنوان یک گوشت باارزش، تکه و پاره کرد. وی یادآور شد: «اصلا خود مصرف‌کننده در صورت مشاهده مرغی که تمام اندام‌هایش تکه تکه شده، تمایلی به خرید و مصرف آن نخواهد داشت».

این متخصص بهداشت مواد غذایی درباره مضر بودن یا نبودن مصرف چنین مرغ‌هایی هم گفت: «در بخشی از این فیلم، ما شاهد نگرانی مصرف‌کننده از ندیدن ضایعه موجود در بافت سینه مرغ بودیم. این مصرف‌کننده گرامی درباره اینکه اگر نمی‌خواست مرغ را فیله کند، متوجه ضایعه موجود در آن نمی‌شد، ابراز نگرانی کرده بود. این در حالی است که بیماری عضلات عمقی سینه مرغ، هیچ مشکلی برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کند و اگر این خانم چنین مشکلی را نمی‌دیدند و مرغ را مصرف می‌کردند، به هیچ عنوان مشکلی برای ایشان به وجود نمی‌آمد. بیماری عضلات عمقی سینه، یک مشکل بسیار نادر است که امکان دارد به‌صورت کاملا شانسی و اتفاقی در مرغ مصرفی یک مصرف‌کننده دیده شود و شیوع آن به هیچ عنوان به اندازه‌ای نیست که بخواهیم نگرانش شویم. از این رو، ما وجود هرگونه تومور یا غده سرطانی در مرغ‌های مصرفی را تکذیب و صراحتا اعلام می‌کنیم که این مرغ، تنها به بیماری عضلات عمقی سینه مبتلا بوده که آسیبی به مصرف‌کننده نمی‌رساند».

درنهایت بهتر است بدانید که شما می‌توانید در صورت مواجهه با چنین مشکلی، ضایعه را جدا و باقی مرغ را مصرف کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7191

افزودن نظر

احمدزاده ۱۶ دی ۱۳۹۴ ، ۱۰:۵۹

ممنون از پیگیری و اطلاع رسانیتون واقعا نگران این موضوع شده بودیم , خوشحالم که موضوع مهمی نیست