راه‌هایی برای رفع نفخ و تورم شکم/ بخش سوم
۱۴ دی ۱۳۹۴

راه‌هایی برای رفع نفخ و تورم شکم/ بخش سوم

یکی از ترفندهای مهم برای کاهش نفخ و تورم شکم، اضافه کردن غذاهای غنی از پتاسیم به برنامه غذایی روزانه است.


یکی از ترفندهای مهم برای کاهش نفخ و تورم شکم، اضافه کردن غذاهای غنی از پتاسیم به برنامه غذایی روزانه است. محصولاتی مثل موز و سیب‌زمینی به بدن شما کمک می‌کند تا راحت‌تر آب اضافی را دفع کند و از همین طریق است که بخش میانی بدن یا همان شکم شما را کوچک می‌کند.

مایعات اضافی وقتی در بدن بیشتر می‌شوند که دو املاح کنترل‌کننده میزان آب در بدن، یعنی پتاسیم و سدیم، تعادل درستی نداشته باشند. در واقع، زمانی که سطح سدیم خیلی بالا می‌رود، بافت‌های بدن مجبور می‌شوند مایعات بیشتری را حفظ کنند؛ اما اگر میزان پتاسیم در بدن به سطح مطلوبی برسد، مایعات اضافی بدن از بین می‌روند.


اگر میزان پتاسیمی که روزانه مصرف می‌کنید را افزایش دهید و به ۴۷۰۰ میلی‌گرم در روز برسانید، می‌توانید تعادل سدیم-پتاسیم را در بدن برقرار کنید. وقتی این تعادل برقرار شود، سدیم اضافی همراه با مایعات اضافی از بدن خارج می‌شود و در نهایت می‌بینید که شکم‌تان کمی کوچک‌تر شده است.

برای رسیدن به این هدف، باید روزانه حدود ۴ و نیم فنجان از منابع غنی پتاسیم استفاده کنید که شامل این موارد می‌شود: یک عدد سیب‌زمینی متوسط پخته‌شده همراه با پوست، یک عدد موز متوسط، نصف فنجان سس گوجه‌فرنگی خانگی، نصف فنجان اسفناج پخته‌شده و یک عدد پرتقال متوسط.
ضمنا مکمل‌ها، منبع مناسبی برای دریافت پتاسیم نیستند. مصرف مکمل‌های پتاسیم می‌تواند به ضربان غیرعادی قلب منجر شود و حتی احتمال حمله قلبی در بین افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی و قلبی هم وجود دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7108

افزودن نظر