افزایش خطر مرگ‌ومیر با تولد خارج از بیمارستان
۱۳ دی ۱۳۹۴

افزایش خطر مرگ‌ومیر با تولد خارج از بیمارستان

براساس گزارشی از آخرین مطالعات محققان دانگشاه اورگن، احتمال مرگ نوزادانی که در خارج از بیمارستان متولد می‌شوند، بیشتر از سایر نوزادان است.


براساس گزارشی از آخرین مطالعات محققان دانشگاه اورگن، احتمال مرگ نوزادانی که در خارج از بیمارستان متولد می‌شوند، بیشتر از سایر نوزادان است. از طرف دیگر، امکان این‌که تعدادی از این نوزادان در عرض یک سال بعد از تولدشان بمیرند هم وجود دارد.

البته این محققان این نکته را هم ذکر می‌کنند که خطر مرگ در هر دو گروه کم است. آنان در این مطالعه متوجه شدند که تقریبا ۴ کودک از هر هزار کودکی که خارج از بیمارستان متولد می‌شوند، می‌میرند؛ در حالی که این آمار برای کودکان متولد شده در بیمارستان، به ۲ کودک از هر هزار کودک می‌رسد. ضمنا به این نکته مهم هم باید توجه کرد که این مطالعه برای اثبات رابطه علت و معلولی مستقیم بین مرگ‌ومیر نوزادان و زایمان بیرون از بیمارستان طراحی نشده بود و فقط ارتباطی بین این عوامل را نشان می‌داد.


این محققان به سرپرستی دکتر آرون کوهی، ۸۰ هزار مورد از تولد نوزادان را در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ زیر نظر قرار دادند و متوجه شدند که فقط ۳۲۰۰ مورد از نوزادان در خانه متولد شده‌اند. دکتر مایکل گرین، یکی از اعضای حاضر در این مطالعه، معتقد است که یافته‌های نهایی این مطالعه، آماری را به پدران و مادران ارائه می‌کند تا برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی درباره تولد فرزندشان، عقلانی‌تر عمل کنند.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7087

افزودن نظر