راه‌هایی برای رفع نفخ و تورم شکم/ بخش اول
۱۲ دی ۱۳۹۴

راه‌هایی برای رفع نفخ و تورم شکم/ بخش اول

اگر شکم‌تان باعث تضعیف اعتماد به نفس‌تان شده است، اصلا لازم نیست که ناامید شوید. ممکن است بخش میانی بدن‌تان به دلیل نفخ، پف کرده باشد، نه به دلیل چربی. این مشکل هم معمولا به خاطر کُند شدن دستگاه هاضمه اتفاق می‌افتد که در میان زنان بالای ۴۰ سال رایج است.


اگر شکم‌تان باعث تضعیف اعتماد به نفس‌تان شده است، اصلا لازم نیست که ناامید شوید. ممکن است بخش میانی بدن‌تان به دلیل نفخ، پف کرده باشد، نه به دلیل چربی. این مشکل هم معمولا به خاطر کُند شدن دستگاه هاضمه اتفاق می‌افتد که در میان زنان بالای ۴۰ سال رایج است. مطالعات امروز محققان نشان می‌دهد که می‌توان با رعایت نکات و ترفندهای خاصی، به وضعیت هضم کمک کرد و نفخ را از بین بُرد. با توجه به همین مسائل، ما در ادامه به ترفندها و راه‌کارهایی می‌پردازیم که واقعا به شما کمک می‌کنند.


اولین ترفندی که باید آن را جدی بگیرید، اضافه کردن دو نوع از فیبرها به رژیم غذایی‌تان است. یکی از عواقب منفی یبوست این است که باعث تورم شکم می‌شود و یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای مقابله با این وضعیت، این است که صبح‌ها را با غلات صبحانه شروع کنید که نیاز روزانه بدن فیبرها را تامین می‌کند.

این فیبرها به دستگاه گوارش کمک می‌کنند تا در طول روز راحت‌تر فعالیت کند. محققان دانشگاه تورنتو در راستای مطالعه غلات صبحانه، به این نتیجه رسیدند که مصرف همزمان دو نوع از فیبرها، تاثیر بیشتری دارد. در واقع، آنان متوجه شدند غلاتی که حاوی فیبر نامحلول (سبوس) و فیبر محلول (پسیلیوم) باشد، موثرتر عمل می‌کند. این دو نوع فیبر در کنار هم طوری عمل می‌کنند که آب بیشتری به روده بزرگ می‌رسانند و سرعت بیشتری به فرآیند دفع می‌دهند. بنابراین بهتر است صبح‌ها یک‌سوم فنجان غلات صبحانه سبوس‌دار استفاده کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7047

افزودن نظر