رابطه پارکینسون و اختلال حافظه
۱۲ دی ۱۳۹۴

رابطه پارکینسون و اختلال حافظه

محققان دانشگاه فلوریدا با انتشار گزارشی از مطالعات اخیرشان در مجله PLoS One اعلام کردند که بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون دچار مشکلات مربوط به حافظه هستند.


محققان دانشگاه فلوریدا با انتشار گزارشی از مطالعات اخیرشان در مجله PLoS One اعلام کردند که بسیاری از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون دچار مشکلات مربوط به حافظه هستند. این مطالعه شامل ۴۰ سالمند می‌شد که در مراحل اولیه بیماری پارکینسون قرار داشتند و ۴۰ سالمند دیگر که سالم بودند.


بررسی‌های محققان نشان داد، در حالی که این بیماری عموما به‌عنوان نوعی اختلال حرکتی شناخته می‌شود، حدود نیمی از سالمندان مبتلا به بیماری پارکینسون از نظر بعضی جنبه‌های حافظه‌ای مثل یادگیری و حفظ اطلاعات یا یادآوری سخنان گفته‌شده با مشکل مواجه هستند. البته با توجه به نوع طراحی این مطالعه، محققان فقط توانستند ارتباطی بین بیماری پارکینسون و مشکلات حافظه‌ای را نشان دهند و نتوانستند این رابطه را از نظر علت و معلولی ثابت کنند.


جارد تنر، استاد دانشگاه فلوریدا و مسئول این مطالعه، می‌گوید: « بخش بزرگی از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، مشکلاتی مثل کاهش سرعت فکر کردن را تجربه خواهند کرد که می‌تواند سرعت صبحت کردن آنان را کمتر کند یا انجام دو کار همزمان را برای‌شان سخت سازد. با این‌حال، ما در حال حاضر می‌دانیم که مجموعه‌ای از افراد مبتلا به بیماری پارکینسون، مشکلات حافظه‌ای دارند. به رسمیت شناختن مشکلات مربوط به حافظه و یادگیری این افراد اهمیت زیادی دارد، چون این امکان را به ما می‌دهد تا دقت تشخیص را بالاتر ببریم و نقش داروهای خاص یا مداخلات رفتاری را برای این افراد تعیین کنیم».

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7038

افزودن نظر