حقایقی که درباره قاعدگی نمی‌دانستید
۰۸ دی ۱۳۹۴

حقایقی که درباره قاعدگی نمی‌دانستید

براساس اطلاعات به دست آمده به طور میانگین هر خانمی، در طول زندگی‌‌اش ۴۵۰ قاعدگی را پشت سر می‌گذارد.


آیا درباره قاعدگی (یا همان عادت ماهانه) این موارد را می دانستید؟ براساس اطلاعات به دست آمده به طور میانگین هر خانمی، در طول زندگی‌‌اش ۴۵۰ قاعدگی را پشت سر می‌گذارد. درنتیجه ممکن است با تغییرات زیادی در دوران قاعدگی روبه‌رو شود. این تغییرات شامل موارد زیر می‌شود:

ممکن است در دوران قاعدگی باردار شوید

مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد خونریزی، دلیلی بر عدم بارداری نیست. زیرا برخی از زنان ممکن است به هنگام تخمک‌گذاری، خون‌ریزی داشته باشند و آن را با ایام قاعدگی اشتباه بگیرند. درحالی که در دوران تخمک‌گذاری، قدرت باروری در بالاترین سطح خود است و با وجود خونریزی در این روزها امکان بارداری وجود دارد. نکته دیگر اینکه برقراری رابطه جنسی در روزهای آخر قاعدگی، که لکه‌بینی دارید نیز ممکن است منجر به بارداری شود. زیرا این احتمال وجود دارد که زمان تخمک‌گذاری در شما، بلافاصله پس از قاعدگی باشد و از آنجا که اسپرم تا سه روز در بدن شما باقی می‌ماند، بارداری می‌تواند اتفاق بیفتد. اگر می‌خواهید از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید، همیشه بدون توجه به اینکه چه روزی از چرخه باروری‌تان است، به هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید.

زمانی که قرص جلوگیری مصرف می کنید، قاعدگی تان حقیقی نیست

به طور معمول، تخمک‌گذاری، بین دو نیمه چرخه قاعدگی‌ رخ می‌دهد. اگر تخمکی که توسط تخمدان آزاد می‌شود، بارور نشده باشد، سطح هورمون‌ها در بدن افت پیدا می‌کند، در نتیجه جداره داخلی رحم ریزش پیدا می‌کند و خونریزی قاعدگی رخ می‌دهد. قرص‌های جلوگیری از بارداری، مانع عمل تخمک‌گذاری می‌شوند. اکثر قرص‌های جلوگیری، دارای روند سه هفته با هورمون و یک هفته بدون هورمون هستند. درنتیجه تخمک‌گذاری انجام نمی‌شود و این خون‌ریزی که رخ می‌دهد، درواقع واکنش بدن نسبت به افت هورمون است. زیرا تخمکی آزاد نشده است که به دلیل عدم باروری قاعدگی اتفاق بیفتد.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6979

افزودن نظر