روش‌های پیشگیری از ناباروری

روش‌های پیشگیری از ناباروری

برخی از مشکلات ناباروری، به شیوه زندگی یا دیگر شرایط سلامتی، بازمی‌گردد. به منظور محافظت از قدرت باروری‌تان بهتر است به نکات زیر توجه کنید.


برخی از مشکلات ناباروری، به شیوه زندگی یا دیگر شرایط سلامتی، بازمی‌گردد. به منظور محافظت از قدرت باروری‌تان بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

- از مصرف سیگار، و دیگر مواد مخدر پرهیز کنید. این مواد باعث کاهش توان باروری می‌شود. در آقایان باعث افت تعداد اسپرم‌ها می‌گردد.

- سعی کنید در معرض مواد شیمیایی خطرناک قرار نگیرید.

- در برقراری روابط جنسی از کاندوم استفاده کنید تا خطر ابتلا به عفونت‌های قابل انتقال از طریق روابط جنسی را کاهش دهید. عفونت‌های درمان نشده، می‌تواند به سیستم تولید تخمک آسیب برساند و باعث ناباروری شود. اگر احساس می‌کنید دچار عفونت شده‌اید، سریعا به درمان آن اقدام کنید.

- مراقب وزنتان باشید. سعی کنید وزنی ایده‌آل نسبت به قدتان داشته باشید. در این صورت امکان بالا و پایین شدن هورمون‌ها نیز کاهش می‌یابد. بر اساس تحقیقات انجام شده در زمینه ناباروری، مراقبت از وزن، در آقایان مهم‌تر از خانم‌ها است و اضافه وزن در مردان خطر ناباروری را بیشتر افزایش می‌دهد.

برخی روش‌های درمان سرطان می‌توانند باعث ناباروری شوند. اگر بیماری سرطان برای شما تشخیص داده شده است و قصد دارید در آینده بچه‌دار شوید، با پزشکتان درباره انواع دیگری از روش‌های درمان سرطان که منجر به ناباروری نمی‌شوند، صحبت کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6852

افزودن نظر