خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در مردان نابارور
۳۱ تیر ۱۳۹۶

خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در مردان نابارور

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مردان نابارور در مقایسه با مردان بارور ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل دیابت، بیماری قلبی و اختلال سوء مصرف مواد مخدر، قرار بگیرند.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مردان نابارور در مقایسه با مردان بارور ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل ديابت، بیماری قلبی و اختلال سوء مصرف مواد مخدر، قرار بگیرند.

مایکل آیزنبرگ، مسئول این مطالعه و استاد دانشگاه استنفورد، می‌گوید: «ما متوجه شدیم که مردان نابارور در سال‌های بعد از مشخص شدن ناباروری به چند مورد از بیماری‌های مزمن مبتلا می‌شوند. ضمنا نکته جالب این بود که این بیماری‌ها بیشتر در بین مردان سالم و جوان اتفاق می‌افتند.

مطالعات قبلی، خطر بالای سرطان بیضه یا حتی مرگ را نشان می‌دادند، اما ما برای اولین بار متوجه شدیم که این افراد در معرض خطر بالای ابتلا به بیماری‌های متابولیک قرار دارند». نتایج این مطالعه که در مجله Fertility and Sterility منتشر شده است، نشان می‌دهد که ناباروری می‌تواند نقش مهمی در سلامت آینده مردان ایفا می‌کند.


در این مطالعه، آیزنبرگ و محققان دیگر، به بررسی وضعیت بیش از ۱۰۰ هزار مرد پرداختند که میانگین سنی‌شان ۳۳ بود. در نهایت مشخص شد که مردان نابارور، ۴۸ درصد بیشتر احتمال دارد که به بیماری قلبی مبتلا شود و این میزان در احتمال ابتلا به بیماری دیابت به ۳۰ درصد بیشتر از دیگران می‌رسد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6668

افزودن نظر