چطور آرنج و زانوی جوان‌تری داشته باشیم؟ /بخش چهارم
۱۹ آذر ۱۳۹۴

چطور آرنج و زانوی جوان‌تری داشته باشیم؟ /بخش چهارم

سلولیت پوستی برای خانم‌ها در همه سنین اتفاق می‌افتد، اما هرچه سن فرد بیشتر باشد، می‌تواند بدتر بروز پیدا کند و این وضعیت در اطراف زانو بدتر از هر جای دیگری خودش را نشان می‌دهد.


سلولیت پوستی برای خانم‌ها در همه سنین اتفاق می‌افتد، اما هرچه سن فرد بیشتر باشد، می‌تواند بدتر بروز پیدا کند و این وضعیت در اطراف زانو بدتر از هر جای دیگری خودش را نشان می‌دهد. همان‌طور که ممکن است بدانید، سلولیت با تجمع چربی زیر بافت‌های پوستی شکل می‌گیرد و هرچه پوست نازک‌تر و کلاژن ضعیف‌تر شود، تجمع چربی زیر پوست خودش را بیشتر نشان می‌دهد. با این‌که هیچ درمان موضعی نمی‌تواند سلولیت را برطرف کند، اما مطالعات اخیر در Drug Development and Independent Pharmacy نشان می‌دهد که کافئین می‌تواند به کاهش سلولیت از طریق از بین بردن سلول‌های چربی، کمک کند. به نظر محققان مسئول در این مطالعه: «کافئین این توانایی را دارد که موقتا پوست را صاف کند و این کار را از طریق افزایش جریان خون و کاهش تجمع چربی در سلول‌های چربی انجام می‌دهد». به همین دلیل است که این محققان توصیه می‌کنند دو بار در روز از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ۵ درصد کافئین خالص باشند.

وقتی مسئله رژیم غذایی مطرح می‌شود، تردیدهای زیادی وجود دارد که نمی‌تواند به‌راحتی از آن‌ها گذشت، چون اشتباهات غذایی واقعا می‌توانند ضعیف شدن و آسیب‌پذیری پوست را بدتر کنند. با افزایش سن انسان‌ها، تولید کلاژن و الاستین در بدن کاهش پیدا می‌کند و نوسانات شدید وزنی می‌تواند تا حد زیادی به پوست پاهای افراد آسیب برساند.

برای جلوگیری از تاثیر منفی کاهش وزن بر روی آرنج و زانو، باید فرآیند کاهش وزن را آرام‌آرام و تدریجی انجام دهید. مثلا بهتر است هفته‌ای حدود نیم یا یک کیلو از وزن‌تان کم کنید، چون این کار باعث می‌شود پوست شما حالت خودش را از دست ندهد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6626

افزودن نظر