پوست خشک را با پوست کم‌آب اشتباه نگیرید!
۱۵ آذر ۱۳۹۴

پوست خشک را با پوست کم‌آب اشتباه نگیرید!

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که خیلی‌ها را درگیر می‌کند، این است که فکر می‌کنند پوست‌شان خشک است، در حالی که فقط پوست کم‌آبی دارند.


یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که خیلی‌ها را درگیر می‌کند، این است که فکر می‌کنند پوست‌شان خشک است، در حالی که فقط پوست کم‌آبی دارند. در واقع، پوست خشک، خیلی نادر است و به این راحتی نیست که افراد زیادی واقعا پوست خشک داشته باشند.

با این‌حال، چطور می‌توان تفاوت این دو حالت را تشخیص داد؟ نکته این‌جاست که پوست خشک دارای منافذ خیلی ریزی است و حالت محکمی دارد، ولی پوستی که کم‌آب است، هیچ روشنی و درخششی ندارد و ممکن است حتی پوسته‌پوسته شود.


در هر صورت، بهترین راه‌حل برای این وضعیت پوستی، استفاده از مرطوب‌کننده‌ها است. اگر چنین مشکلی دارید، باید دو بار در روز از مرطوب‌کننده‌ها استفاده کنید. صبح‌ها که بیدار می‌شوید باید به نکته مهمی دقت کنید: واقعا ضروری است که پوست‌تان را تغذیه کنید تا آبی که در طول شب از دست داده است، دوباره جایگزین شود. همین کار را باید دوباره شب‌ها انجام دهید،‌ دقیقا بعد از این‌که صورت‌تان را قبل از خوابیدن شسته‌اید، چون این کار در طول خواب به ترمیم پوست کمک زیادی می‌کند. ضمن این‌که چه پوست خشک داشته باشید و چه پوست چرب، باید هر روز از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6460

افزودن نظر