فسفر، شفابخش آسم
۰۸ آذر ۱۳۹۴

فسفر، شفابخش آسم

هومیوپاتی با وجود اقبال عمومی، همواره مورد انتقادات زیادی از سوی جامعه طب رایج قرار گرفته است. به نظر می‌رسد بخشی از این انتقادات به عدم آگاهی مردم از روش کار هومیوپات‌ها بر می‌گردد.


هومیوپاتی با وجود اقبال عمومی، همواره مورد انتقادات زیادی از سوی جامعه طب رایج قرار گرفته است. به نظر می‌رسد بخشی از این انتقادات به عدم آگاهی مردم از روش کار هومیوپات‌ها بر می‌گردد.
این‌بار برای آشنایی بهتر شما با چگونگی عملکرد هومیوپاتی قصد دارم یک بیمار را به شما معرفی کنم تا متوجه شوید که هومیوپاتی چگونه بیماری را تشخیص می‌دهد و درمان می‌کند.


بیمار خانمی ۴۰ ساله و متاهل بود. مدرک کارشناسی تغذیه داشت. حدود ۳ ماه پیش به من مراجعه کرد. من از او خواستم شرح حالش را با قلم خودش بنویسد که انرا می‌بیند. در شرح حال و معاینات و البته مدارک پزشکی، آسم ایشان ثابت شد. حال نوبت شروع درمان بود.
حملات آسم بیمار به صورت کاملا منظم هر روز صبح موقع بیدار شدن از خواب رخ می‌داد. احساس می‌کرد نفسش در دم و بازدم سنگین شده و به دنبال آن دچار احساس دلشوره و اضطراب در قفسه سینه‌اش می‌شد.


نکته مهم پایه آلرژیک بیماری بود. بیمار شامه تیز و پوست بسیارحساسی داشت. به مواد بودار و خصوصا عطر و ادکلنها بسیار حساس بود و به همین دلیل چند ماه از سال را با آلرژی تنفسی و خارش بینی و گلو و عطسه و خارش پوست سپری کرده بود.


بیمار از آسمی که گریبان‌گیرش شده بود می‌ترسید. این ترس به علاوه برون‌گرا بودن وی سبب شده بود که همواره از بیماری‌اش صحبت کند و تا حد امکان از دیگران کمک بگیرد. از سوی دیگر او به واسطه ترس از شروع حملات آسمش از رفتن به خارج شهر امتناع می‌کرد. این امر سبب شده بود موقعیت‌های شغلی زیادی را از دست بدهد.
به لحاظ خلقی فردی خوش رو و مثبت اندیش بود. احساسات قوی داشت و در کل فردی اجتماعی بود. به لحاظ جسمی فردی ریز نقش و تا حدی لاغراندام بود.


من با استناد به این اطلاعات داوری "فسفر" را برای او تجویز کردم. شایان ذکر است که این دارو یکی از بهترین داروهای آسم و آلرژی در هومیوپاتی است اما در هومیوپاتی داروها صرفا با توجه به علائم بیماری و وضعیت عمومی و خلق و خوی بیمار تجویز می‌شوند. به زبان راحت‌تر اگر این بیمار اجتماعی و برون‌گرا نبود، اندام ریز نقش و لاغری نداشت، بیماری‌اش با اضطراب و تمایل به بودن در جمع همراه نبود، "فسفر" نمی‌توانست آسم او را درمان کند.


ماه دوم اوضاع بهتر بود اما هنوز کاملا برطرف نشده بود. این بود که من از داروی کمکی و مکمل فسفر یعنی سپیا هم استفاده کردم و مابقی را شما در نوشته‌های او می‌بینید. درآخر باید اضافه کنم که این بیمار مراحل آغازین درمان هومیوپاتی را سپری کرده و از این ماه تحت درمان نگهدارنده قرار می‌گیرد.

اطلاعات مطب دکتر مهرداد اخوان بهبهانی

 

 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6311

افزودن نظر