ورزش کردن، میل به خوردن هله‌هوله‌ها را افزایش می‌دهد!
۰۵ آذر ۱۳۹۴

ورزش کردن، میل به خوردن هله‌هوله‌ها را افزایش می‌دهد!

ورزش کردن از فعالیت‌هایی است که زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرد و شاید به همین دلیل بعضی‌ها فکر کنند ورزش کردن به‌عنوان نوعی انگیزه عمل می‌کند و افراد را به خوردن غذاهای سالم تشویق می‌کند.


ورزش کردن از فعالیت‌هایی است که زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرد و شاید به همین دلیل بعضی‌ها فکر کنند ورزش کردن به‌عنوان نوعی انگیزه عمل می‌کند و افراد را به خوردن غذاهای سالم تشویق می‌کند. اما یکی از مطالعات اخیر The Journal of Physical Activity and Health نتایج معکوسی را نشان می‌دهد!

در واقع، بررسی‌های محققان حاکی از آن است که ورزشکاران بعد از فعالیت‌های ورزشی و تعریق زیاد، بیشتر تمایل به پُرخوری پیدا می‌کنند و حتی هله‌هوله‌های زیادتری می‌خورند. محققان در این مطالعه با ۲۷ ورزشکار درباره نوع تغذیه و عادات ورزشی‌شان مصاحبه کردند و در نهایت متوجه شدند آن افرادی که به‌طور منظم ورزش می‌کنند، از غذاها و خوراکی‌های خاصی بعد از ورزش استفاده می‌کنند. نکته جالب‌تر این بود که انتخاب این غذاها و خوراکی‌ها با احساس رضایت‌مندی یا نارضایتی ورزشکاران از ورزش اخیرشان مرتبط بود. مثلا کسانی که واقعا از ورزش اخیرشان لذت نبرده بودند، خودشان را با خوردن خوراکی‌ها و هله‌هوله‌های شیرین و قندی آرام می‌کردند.

اما معنای این مطالعه این نیست که نباید ورزش کرد، بلکه می‌خواهد کاری کند تا افراد نسبت به تمایلات و هوس‌های غذایی بعد از ورزش کردن، آگاهی پیدا کنند و سعی کنند عادات اشتباه‌شان را اصلاح کنند. ضمن این‌که علاقه‌مندی شما به نوع ورزشی که انتخاب می‌کنید، انتخاب‌های غذایی اشتباه را کاهش می‌دهد و کمک می‌کند تا بعد از ورزش کردن کمتر بخورید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6271

افزودن نظر