هومیوپاتی، راه حلی انحصاری برای سرماخوردگی دارد
۲۳ آبان ۱۳۹۴

هومیوپاتی، راه حلی انحصاری برای سرماخوردگی دارد

این روزها سرماخوردگی به یکی از پردردسر‌ترین بیماری‌ها تبدیل شده است. ماهیتش چندان پیچیده نیست اما شیوع بالا و عوارض پر‌دامنه‌اش برای زندگی روزمره به علاوه عوارض شغلی و اقتصادی‌اش آن‌را تبدیل به معضل جامعه جهانی نموده است.


این روزها سرماخوردگی به یکی از پردردسر‌ترین بیماری‌ها تبدیل شده است. ماهیتش چندان پیچیده نیست اما شیوع بالا و عوارض پر‌دامنه‌اش برای زندگی روزمره به علاوه عوارض شغلی و اقتصادی‌اش آن‌را تبدیل به معضل جامعه جهانی نموده است.
قرن اخیر شاهد پیشرفتهای بزرگ دانش پزشکی در حوزه کشف و درمان بسیاری از بیماری‌های صعب‌العلاج بوده است. ساخت آنتی بیوتیک‌های وسیع الطیف، انواع واکسن‌ها برای اغلب بیماری‌های عفونی و انواع داروهای ضدالتهاب با حداقل عوارض جانبی از جمله این پیشرفتهاست. با این وجود هنوز برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی راه حل قابل قبولی پیدا نشده است.


عده‌ای واکسن آنفلونزا را پیشنهاد می‌کنند. واکسنی که به اذعان سازندگان آن تنها برای پیشگیری از آنفلونزا و نه سرماخوردگی ساخته شده است. مصرف به موقع آنتی بیوتیک‌های قوی نیز راه حل خوبی برای موارد عفونی است.


تقویت سیستم ایمنی و خصوصا مصرف ویتامین ث نیز هنوز به قوت خود باقی‌ است. اما باید اعتراف کرد که هنوز بهترین راه حل این است که به محض دیدن یک بیمار سرماخورده تا آنجا که می‌شود از او فاصله بگیرید. پنجره‌ها را باز کنید و دعا کنید که ویروس به شما منتقل نشده باشد.


هومیوپاتی، راه حلی انحصاری برای سرماخوردگی دارد.
هومیوپاتی سالهاست که برای سرماخوردگی‌های فصل پاییز راه حل جالبی پیدا کرده است. در این شاخه از طب، پزشک با دردست داشتن گنجینه بزرگی از داروهای طبیعی، تلاش می‌کند دارویی برای بیمارش تجویز کند که تمامی علائم و عوارض بیماری را یکجا پوشش دهد.

در این طب هدف رفع علائم سرماخوردگی نیست بلکه یافتن نقص انحصاری سیستم ایمنی افراد است که ویروس یا میکروب با سوء استفاده از این نقص، او را بیمار کرده است. بنابراین در گرفتن شرح حال نه تنها علائم بیماری مورد توجه قرار می‌گیرد، بلکه علائم مزاجی و شخصیتی فرد نیز مورد توجه ویژه است. در نهایت دارو در دوزهای بسیار کم تجویز می شود.
بد نیست چند مورد از خصوصیات انحصاری داروهای هومیوپاتی سرماخوردگی را با هم مرور کنیم.


داروهای هومیوپاتی برخلاف طب رایج بسیار ارزان قیمت هستند. با وجودی‌که این داروها همگی وارداتی بوده و از کشورهای اروپایی مانند آلمان و انگلیس وارد کشور می‌شوند، از آنجایی‌که مقدار داروی مورد نیاز برای تکمیل درمان سرماخوردگی بسیار کم است، هزینه آن بسیار کم بوده و به کمتر از ده هزار تومان می‌رسد.


• نکته دوم و با اهمیت قابلیت درمان سرماخوردگی در طول زمانی کوتاه است. البته این زمان بستگی مستقیم به نوع بیماری و قدرت سیستم ایمنی فرد داشته و طبیعتا در افراد مختلف متفاوت است. اما در مجموع این زمان نسبت به زمان درمان در طب رایج بسیار کوتاه‌تر است.


• نکته سوم بی‌عارضه بودن درمان هومیوپاتی در سرماخوردگی است. عوارضی مانند اسهال، یبوست، به هم ریختگی دستگاه گوارش، خشکی و سوزش بینی که همگی حاصل مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در سرماخوردگی است، در هومیوپاتی اصلا وجود ندارد. جالب اینکه بسیار ازعوارض طولانی مدت سرماخوردگی مانند سرفه های خشک، ترشحات پشت حلق و آلرژی وتنگی نفس که در صورت بروز، بسیار آزار دهنده هستند، با داروهای هومیوپاتی قابل درمان هستند.


• چهارمین نکته قابلیت پیشگیری سرماخوردگی در هومیوپاتی است. روش کار بسیار ساده است. اگر شما هم سرماخورده‌اید و به مطب یک هومیوپات مراجعه نموده‌اید، بعد از اتمام ویزیت و تجویز دارو از پزشکتان خواهش کنید کمی بیشتر دارو در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید یک تا دو دوز از آن دارو را به سایر اعضاء خانواده‌تان بدهد. خواهید دید که این دوز برای جلوگیری از بیمار نشدن آنها چقدر موثر خواهد بود.

اطلاعات مطب دکتر مهرداد اخوان بهبهانی

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=6088

افزودن نظر