امنیت غذایی: برای گوشت‌ها و سبزیجات، تخته خُردکن جدا بخرید!
۱۲ آبان ۱۳۹۴

امنیت غذایی: برای گوشت‌ها و سبزیجات، تخته خُردکن جدا بخرید!

اغلب ما می‌دانیم که برای خُرد کردن گوشت قرمز یا مرغ خام، نباید از همان تخته‌ای استفاده کنیم که سبزیجات را روی آن خُرد می‌کنیم.


اغلب ما می‌دانیم که برای خُرد کردن گوشت قرمز یا مرغ خام، نباید از همان تخته‌ای استفاده کنیم که سبزیجات را روی آن خُرد می‌کنیم. اما به نظر بعضی از متخصصان، مسئله فقط به همین‌جا ختم نمی‌شود.

در واقع بعضی متخصصان معتقدند که باید تخته‌های کاملا مجزایی برای خُرد کردن گوشت‌های خام و سبزیجات داشته باشیم که به‌طور اختصاصی فقط برای گوشت خام یا سبزیجات استفاده شوند.

مثلا بهتر است یک تخته قرمز رنگ برای گوشت‌ها بخرید و یک تخته سبز برای خُرد کردن سبزیجات؛ چون این امکان وجود دارد که باکتری‌های مواد خام در شیارهای تخته باقی بمانند و خطر انتقال آلودگی‌های مختلف گوشت را به سبزیجات یا برعکس آن را بیشتر کنند.


یکی از کارهای دیگری که ممکن است بعضی از افراد انجام دهند، شست‌وشوی گوشت خام قبل از پختن است. ممکن است فکر کنید که این کار باعث پاک کردن آلودگی‌ها می‌شود، اما واقعیت این است که با چنین کاری، محیط بسیار خطرناکی را در آشپزخانه ایجاد می‌کنید. به نظر متخصصان، قطرات کوچک آب که در حین شست‌وشوی گوشت‌های خام به اطراف پخش می‌شوند، حاوی باکتری‌هایی هستند که می‌توانند تمام سینک ظرف‌شویی و اطراف آن را آلوده کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5898

افزودن نظر