تناسب اندام: مصرف گوشت قرمز باعث چاقی می‌شود؟
۰۹ آبان ۱۳۹۴

تناسب اندام: مصرف گوشت قرمز باعث چاقی می‌شود؟

اگر فکر می‌کنید که کمتر کردن گوشت قرمز در برنامه غذایی می‌تواند به کنترل کالری‌ها کمک کند، باید بدانید دلیل دیگری وجود دارد که می‌تواند اهمیت این کار را بیشتر کند.


اگر فکر می‌کنید که کمتر کردن گوشت قرمز در برنامه غذایی می‌تواند به کنترل کالری‌ها کمک کند، باید بدانید دلیل دیگری وجود دارد که می‌تواند اهمیت این کار را بیشتر کند. یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد آهن موجود در گوشت قرمز می‌تواند میزان هورمون‌های گرسنگی را در بدن تغییر دهد، متابولیسم را کُند سازد و شما را نسبت به خوردن غذاهای بیشتر ترغیب کند.

در واقع، دونالد مک‌کلین، مدیر مرکز دیابت، چاقی و متابولیسم در Wake Forest School of Medicine، در این مطالعه آزمایش‌های تازه‌ای بر روی نمونه‌های آزمایشگاهی انجام داده است تا این نتایج را به دست آورد. در این آزمایش‌ها غذاهایی به موش‌های آزمایشگاهی داده می‌شد که حاوی میزان آهن زیاد یا کمی بودند، و در عوض، هورمون کاهنده اشتها به‌نام لپتین، را در جسم آنان مورد بررسی قرار می‌دادند.

مک‌کلین بعد از ۲ ماه متوجه شد موش‌هایی که غذاهای حاوی آهن زیاد می‌خورند، با کاهش ۴۲ درصدی میزان لپتین مواجه شده بودند. او در ادامه این آزمایش را بر روی ۷۶ انسان انجام داد و متوجه شد که این افراد هرچقدر میزان آهن بیشتری دریافت می‌کنند، سطح لپتین در بدن آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5846

افزودن نظر