درمان آکنه در بزرگسالان
۰۷ آبان ۱۳۹۴

درمان آکنه در بزرگسالان

بزرگسالانی که با مشکل آکنه مواجه می‌شوند، باید بدانند که شست‌وشوی منظم صورت با پاک‌کننده‌های ملایم، اهمیت خیلی زیادی در روند بهبودی‌شان دارد.


بزرگسالانی که با مشکل آکنه مواجه می‌شوند، باید بدانند که شست‌وشوی منظم صورت با پاک‌کننده‌های ملایم، اهمیت خیلی زیادی در روند بهبودی‌شان دارد. ضمن این‌که این افراد باید از نور شدید آفتاب دوری کنند، جوش‌های صورت‌شان را دست‌کاری نکنند، و پارچه یا حوله زبر روی صورت‌شان نکشند.
البته محصولات آرایشی و بهداشتی خاصی هم وجود دارند که بهتر است این افراد با مشورت پزشک متخصص از آن‌ها استفاده کنند. مثلا مرطوب‌کننده‌هایی که حاوی داروهای ضدآکنه مثل سالیسیلیک اسید هستند برای این افراد بهتر است، چون این ماده کمتر باعث خشک شدن پوست می‌شود.
ژل‌ها، لوسیون‌ها و کرم‌هایی که ترکیبی از عناصر ضدآکنه مثل آنتی‌باکتریال‌ها (اریترومایسین یا کلیندامایسین) و بنزوئیل پراکسید دارند، می‌توانند تاثیر مثبتی بر روی بهبود یافتن آکنه‌ها داشته باشند.
استفاده ترکیبی از کرم‌های رتینوئید همراه با کرم‌های آنتی‌باکتریال که حاوی کلیندامایسین هستند نیز، می‌تواند گاهی اوقات موثر باشد.
در نهایت این‌که نباید از آکنه بزرگسالی خجالت بکشید، و البته نباید آن را نادیده بگیرید. درست است که آکنه بزرگسالی می‌تواند آزاردهنده و سخت باشد، اما درمان آن غیرممکن نیست. بهترین راه مراجعه به پزشک متخصص و بررسی راه‌های درمانی بهتر است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5826

افزودن نظر