اگر کهیر دارید، با آب داغ حمام نکنید
۰۶ آبان ۱۳۹۴

اگر کهیر دارید، با آب داغ حمام نکنید

بر اساس گزارش‌های American College of Allergy، Asthma & Immunology، ۲۰ درصد مردم جهان در طول زندگی‌شان حداقل یک‌بار با مشکل کهیر روبه‌رو می‌شوند.


بر اساس گزارش‌های American College of Allergy، Asthma & Immunology، ۲۰ درصد مردم جهان در طول زندگی‌شان حداقل یک‌بار با مشکل کهیر روبه‌رو می‌شوند. بخش آزاردهنده کهیرها نیز همان خارش‌های ناشی از کهیر هستند که می‌توانند بر روی کیفیت زندگی افراد، تاثیر منفی بگذارند.

اما راه‌های زیادی وجود دارد که خارش‌های ناشی از کهیر مزمن را کاهش دهید. مثلا دوش گرفتن یا حمام کردن با آب داغ می‌تواند کهیر را بدتر کند، اما چرا؟!

متخصصان می‌گویند که گرمای زیاد می‌تواند باعث تاخیر خون شاهرگ شود، و همین مسئله است که به کهیر فرصت می‌دهد تا خون بیشتری را به جریان بیاندازد و احتمال گسترش کهیر را بیشتر می‌کند.

توصیه متخصصان این است که به‌جای آب خیلی گرم یا داغ، از دوش یا حمام آب سرد استفاده کنند تا از این طریق خارش ناشی از کهیر را تسکین دهند. ضمن این‌که باید از صابون‌ها و محصولات شوینده‌ای استفاده کنید که بدون عطر و مخصوص پوست‌های حساس باشند. البته محصولات شوینده باعث کهیر نمی‌شوند، اما باید به‌اندازه کافی احتیاط کنید که کهیر بدتر نشود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5796

افزودن نظر