تناسب اندام: چه غذاهایی به کاهش وزن کمک می‌کنند؟ /بخش اول
۰۵ آبان ۱۳۹۴

تناسب اندام: چه غذاهایی به کاهش وزن کمک می‌کنند؟ /بخش اول

به نظر بعضی از متخصصان، هر موقعی که شما روال غذایی خودتان را طوری تغییر دهید که منجر به کاهش کالری دریافتی روزانه شود، یعنی کاهش وزن را آغاز کرده‌اید.


به نظر بعضی از متخصصان، هر موقعی که شما روال غذایی خودتان را طوری تغییر دهید که منجر به کاهش کالری دریافتی روزانه شود، یعنی کاهش وزن را آغاز کرده‌اید. هر چه‌قدر که بدن‌تان کوچک‌تر شود، برای عملکردهای مختلف به کالری کم‌تری نیاز پیدا می‌کنید.

در نتیجه شما مجبور می‌شوید که کم‌تر از قبل بخورید اگر می‌خواهید که کاهش سایزتان را ادامه دهید. علاوه بر عواملی مثل استرس، خواب و ورزش کردن، غذاهایی هستند که کمک می‌کنند مراحل مختلف کاهش وزن را به‌خوبی طی کنید. در ادامه به همین غذاها اشاره می‌کنیم.


این به طبیعت انسان مربوط می‌شود که چیزی را بخواهد که نمی‌تواند داشته باشد. در واقع، محرومیت کامل به‌عنوان نوعی عامل تحریک‌کننده برای ترشح نوعی هورمون استرس به نام هورمون کورتیکوتروپین عمل می‌کند که می‌تواند بر روی انگیزه شما برای خوردن غذاهای سالم، تاثیر منفی بگذارد.

به‌عبارت دیگر، مغز انسان، محرومیت را به‌عنوان نوعی استرس درک می‌کند و در نتیجه بدن را به خوردن هله‌هوله‌های مضر تشویق می‌کند تا از این طریق خودش را آرام کرده باشد. به همین دلیل، بهتر است که از میان‌وعده‌های سالم استفاده کنید، قبل از این‌که کنترل هوس‌ها از دست‌تان خارج شود؛ میان‌وعده‌هایی مثل خرما همراه با کره بادام؛ یا گیلاس با شکلات. این میان‌وعده‌ها مانع از خوردن انواع خوراکی‌های بسته‌بندی‌شده و مضر می‌شود. ضمن این‌که مطالعات اخیر نشان می‌دهند که اضافه کردن غذاهای موثر بر کاهش وزن در برنامه غذایی باعث می‌شود که هوس‌های بی‌رویه کاهش پیدا کنند.


سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5787

افزودن نظر