چگونه به درستى از تخت و صندلى بلند شويم
۰۲ آبان ۱۳۹۴

چگونه به درستى از تخت و صندلى بلند شويم

براى افراد ضعيف، سالمند و آسيب ديده، خارج شدن از تخت و بلند شدن از صندلى، كارى مشكل است اما این کار،‌ توجه ويژه‌اى نياز دارد.


براى افراد ضعيف، سالمند و آسيب ديده، خارج شدن از تخت و بلند شدن از صندلى، كارى مشكل است اما توجه ويژه‌اى نياز دارد. گاهى اوقات افراد براى خارج شدن از تخت دچار استرس، درد و حتى جراحت مى‌شوند. دكتر برت كاردونيك روش‌ زير را براى خارج شدن از تخت پيشنهاد مى‌كند.

زماني كه مى‌خواهيد از تخت خارج شويد، به هر شكلى كه دراز كشيده‌ايد، ابتدا بايد به پهلو بچرخيد. براى اين منظور، اگر به پشت خوابيده‌ايد، يك زانوى خود را خم كنيد و از آن كمك بگيريد تا به پهلو برگرديد. به ياد داشته باشيد كه هنگام انجام اين كار درست تنفس كنيد تا فشار بر روى ماهيچه‌ها و مفاصل‌تان كاهش يابد و احساس راحتى داشته باشيد. زماني‌كه به پهلو چرخيديد، خود را به آرامى به لبه تخت برسانيد زانوهايتان را به سمت شكمتان جمع كنيد. حالا براى چند لحظه صبر كنيد و به عضلاتتان استراحت بدهيد. اكنون به كمك آرنج دست زيرين و كف دست بالايى، خود را بلند كنيد و پاهايتان را از تخت پايين بگذاريد. اگر به سرعت اين كار را انجام دهيد ممكن است كمى احساس سرگيجه كنيد. چند لحظه در همان حال بمانيد و تنفس كنيد تا بهتر شويد. حالا كمى ماهيچه‌هاى پايين كمرتان را گرم كنيد. به اين منظور شش بار لگن خود را به سمت جلو و عقب بفشاريد. حالا دست‌‌ها را روى ران‌هايتان بگذاريد و كمى خم شويد. به كمك دست‌ها وزن بدنتان را روى ران‌ها بيندازيد و بايستيد. دست‌هايتان بايد روى ران‌ها باشند. اكنون باز چند لحظه صبر كنيد سپس پاهايتان را به حركت درآوريد. براى بلند شدن از صندلى نيز خود را به لبه صندلى رسانده و مانند زماني كه بر روى تخت نشسته ايد، عمل كنيد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5747

افزودن نظر