درمان آکنه با محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید
۲۷ مهر ۱۳۹۴

درمان آکنه با محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید

یکی از روش‌های درمان موضعی آکنه‌ها، استفاده از انواع کرم‌ها، ژل‌ها و لوسیون‌ها است که مستقیما روی پوست اعمال می‌شوند، و یکی از ماده‌های خاصی که می‌تواند تاثیر مثبتی روی پوست بگذارد بنزوئیل پراکسید است.


یکی از روش‌های درمان موضعی آکنه‌ها، استفاده از انواع کرم‌ها، ژل‌ها و لوسیون‌ها است که مستقیما روی پوست اعمال می‌شوند، و یکی از ماده‌های خاصی که می‌تواند تاثیر مثبتی روی پوست بگذارد بنزوئیل پراکسید است. محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید گران‌قیمت نیستند، و می‌توان از آن‌ها برای درمان حالت‌های خفیف‌تر آکنه استفاده کرد.

این محصولات می‌توانند آن نوع باکتری‌هایی را کنترل کنند که باعث ایجاد آکنه می‌شوند. محصولات بنزوئیل پراکسید به‌صورت مایع یا رولی در دسترس هستند، و البته در قالب کرم، لوسیون و ژل نیز به فروش می‌رسند. این محصولات را باید یک یا دو بار در روز، به آرامی بر روی مناطق آسیب‌دیده مالش دهید.

ولی توجه داشته باشید که این محصولات دارای عوارض جانبی خاصی هستند که می‌توان از مهم‌ترین آن‌ها به خشکی پوست، پوسته‌پوسته شدن، خارش و سوزش اشاره کرد. ضمن این‌که محصولات بنزوئیل پراکسید به حدود ۶ هفته زمان نیاز دارند تا تاثیر مطلوبی بر روی پوست شما بگذارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5662

افزودن نظر