چطور از تنهایی خود، لذت ببریم؟ /بخش دوم
۱۳ مهر ۱۳۹۴

چطور از تنهایی خود، لذت ببریم؟ /بخش دوم

کسانی که می‌خواهند از تنهایی‌شان بیشتر لذت ببرند، باید خلاقیت داشته باشند. اگر به محرک‌های خارجی نیاز دارید تا احساس آرامش کنید، پیشنهاد متخصصان این است که به موسیقی‌هایی گوش کنید که قبلا نشنیده‌اید، یا وجه خلاق ذهن‌تان را از طریق نقاشی کردن یا طراحی کردن تقویت کنید.


کسانی که می‌خواهند از تنهایی‌شان بیشتر لذت ببرند، باید خلاقیت داشته باشند. اگر به محرک‌های خارجی نیاز دارید تا احساس آرامش کنید، پیشنهاد متخصصان این است که به موسیقی‌هایی گوش کنید که قبلا نشنیده‌اید، یا وجه خلاق ذهن‌تان را از طریق نقاشی کردن یا طراحی کردن تقویت کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، یعنی در واقع چیز جدیدی را کشف می‌کنید که واقعا دوستش دارید، ذهن‌تان را آزاد می‌کنید.


تمرکز کردن بر روی تنفس می‌تواند خیلی موثر باشد. داشتن یک نقطه مرجع برای تمرکز کردن مثل حرکت دم و بازدم در فرآیند تنفس، می‌تواند ذهن را از افکار مزاحم راحت کند، چون به نظر متخصصان، تنفس عمیق می‌تواند اثر آرام‌بخش داشته باشد.

تنها بودن می‌تواند حتی باعث مشکلاتی مثل اختلال اضطراب اجتماعی و ترس شود، که در نهایت ممکن است ضربان قلب را شدیدا بیشتر کند. به همین خاطر متخصصان تنفس عمیق را توصیه می‌کنند، بخشی چون این فرآیند بخشی از سیستم عصبی را فعال می‌کند که ضربان قلب را پایین می‌آورد.


یکی از کارهایی که افراد تنها باید جدی بگیرند،‌ این است که برای خودشان نامه بنویسند! ذات تجربه کشیدن خودکار روی کاغذ و نوشتن نامه به کسی که برای‌تان اهمیت دارد، می‌تواند سرگرم‌کننده و تسکین‌دهنده باشد، و این تسکین‌دهندگی زمانی بیشتر می‌شود که برای خودتان نامه بنویسید. تصور کنید که در ۵ یا ۱۰ سال آینده چه کسی خواهید بود، و درباره این فکر کنید که می‌خواهید به آینده خودتان چه چیزی بگویید.


سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5450

افزودن نظر