پریدن ناگهانی کودک از خواب

پریدن ناگهانی کودک از خواب

گاهی اتفاق میافتد که کودکان ناگهان از خواب شبانه با ترس و فریاد بپرند. در چنین حالت‌هایی وقتی به طرف او می‌روید ممکن است گریه‌اش شدیدتر شود و قیافه‌اش به شدت عصبانی به نظر برسد.


گاهی اتفاق میافتد که کودکان ناگهان از خواب شبانه با ترس و فریاد بپرند. در چنین حالت‌هایی وقتی به طرف او می‌روید ممکن است گریه‌اش شدیدتر شود و قیافه‌اش به شدت عصبانی به نظر برسد. در این موارد برخلاف کودکی که دچار کابوس شده کودک به طرف شما نمی‌آیند و دنبال این نیست که آرامش کنید.

درواقع کودک در خواب است و از گریه خودش و حضور شما مطلع نیست. در این حالت والدین خیلی وحشت کرده و برای‌شان ناراحت کننده است ولی برای کودکان مشکلی پیش نمی‌آید چون به خاطر نمی‌آورد. پس از این لحاظ نگران نباشید.

اکثر والدین در این شرایط کودک را تکان می‌دهند و از خواب بیدار می‌کنند اما بهتر است که این کار را نکنید چون اگر در این حالت کودک را بیدار کنید ممکن است خودش را در موقعیتی نامناسبی ببیند. بهترین کار این است که در کنارش بمانید تا به خواب آرام برگردد یا خود‌به‌خود بیدار شود.

از خواب پریدن‌هایی که با ترس و فریاد همراه است مثل کابوس‌ها یک فرآیند طبیعی است و به خاطر یک سری تغییرات در زندگی روزانه کودک به وجود میآاید و اگر به دفعات تکرار شود باید دقت و منبع اضطراب و تنش‌هایی را که کودک به طور مداوم در طول روز با آن‌ها درگیر بوده شناسایی کرد. در صورتی که این موضوع برطرف نشد حتما به یک متخصص بهداشت و روان مراجعه کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5363

افزودن نظر