اهمیت چربی‌های مصرفی در دوران شیردهی

اهمیت چربی‌های مصرفی در دوران شیردهی

یکی از مهم‌ترین توصیه‌های تغذیه‌ای در دوران شیردهی، اهمیت به نوع چربی‌های مصرفی و انتخاب مواد غذایی چرب یا روغن‌های سالم‌تر است.


یکی از مهم‌ترین توصیه‌های تغذیه‌ای در دوران شیردهی، اهمیت به نوع چربی‌های مصرفی و انتخاب مواد غذایی چرب یا روغن‌های سالم‌تر است. به‌طور کلی، به‌تمام مادران شیرده توصیه می‌شود که تا حد ممکن دور مصرف چربی‌های اشباع و ترانس را خط بکشند و انواع چربی‌های تک یا چندزنجیره‌ای غیراشباع را در برنامه غذایی خود داشته باشند.

این چربی‌های غیر اشباع سالم، شامل روغن کانولا و زیتون، ماهی‌های چرب، میوه زیتون، مغزها، دانه‌ها و آووکادو می‌شوند. این در حالی است که چربی‌های اشباع، ترانس و ناسالم، شامل چربی موجود در لبنیات پرچرب، گوشت‌های چربی‌دار، کره، روغن‌های جامد یا غذاهای سرخ‌کردنی می‌شوند.

چربی‌های ناسالم، علاوه بر بالا بردن وزن خانم‌های شیرده و افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در آنها، شانس تغییر ترکیبات موجود در شیر مادران را هم ایجاد می‌کنند و به این ترتیب، سلامت فرزندان آنها را هم به خطر می‌اندازند. یعنی امکان بالا رفتن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در فرزندان خانم‌هایی که در دوران شیردهی عادت به مصرف چربی‌های اشباع و ترانس دارند، بیشتر از سایر کودکان خواهد بود.

مصرف مداوم چربی‌های ناسالم در دوران شیردهی با افزایش چربی بد و کاهش چربی خوب خون خانم‌های شیرده هم همراه است و به همین دلیل هم امکان بروز التهاب عروق را در آنها فراهم می‌کنند. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5340

افزودن نظر