مش درمان بی اختیاری ادرار در زنان

مش درمان بی اختیاری ادرار در زنان

مش ابزاری پارچه مانند است که برای تقویت بخشی از بدن استفاده می‌شود. بیشترین استفاده از مش برای ترمیم فتق است. در بیماری فتق بخشی از جدار شکم باز است و روده‌ها از آن بیرون می‌زنند.


مش ابزاری پارچه مانند است که برای تقویت بخشی از بدن استفاده می‌شود. بیشترین استفاده از مش برای ترمیم فتق است. در بیماری فتق بخشی از جدار شکم باز است و روده‌ها از آن بیرون می‌زنند. برای ترمیم فتق و عود نکردن آن همچنین برای بالا کشیدن مثانه از مش استفاده می‌کنند.

ترمیم افتادگی مثانه معمولا برای خانم‌هایی تجویز می‌شود که در اثر زایمان‌های طبیعی مکرر، دچار افتادگی مثانه و بی‌اختیاری ادراری شده‌اند. البته این مش‌ها متفاوت‌تر از مش‌هایی هستند که برای ترمیم فتق استفاده می‌شوند. برای ترمیم افتادگی مثانه جراحی‌های مختلفی انجام می‌شود.

در جراحی‌های فعلی نیازی به برش بخشی از بدن نیست و با سوزن‌های مخصوص می‌توان مش‌ را که به صورت نوار درآمده از زیر ردن مثانه رد کرده و مثانه را بالا کشید. البته به شرح حال بیمار نیز باید توجه کرد چون شرایط بیمار در موفقیت عمل جراحی موثر است.

اگر با توجه به شرایط بیمار عمل جراحی مناسبی صورت گیرد؛ احتمال عود علایم ناشی از افتادگی مثانه در بیماران بسیار کم می‌شود.اما عارضه‌ای که در بیماران بعد از عمل می‌بینیم، احتباس ادراری است و بیشتر به این دلیل است که مثانه کمی بیشتر از حد معمول بالا کشیده شده است.

ولی مش‌هایی که امروزه برای بیماران استفاده می‌کنیم قابل تنظیم هستند و اگر  بیمار بعد از عمل نتواند مثانه‌اش را خالی کند، می‌توان با شل کردن مش مشکل را حل کرد. داروی تولترودین که در این بیمار تجویز شده باعث احتباس ادراری می‌شود در حقیقت مصرف این دارو بعد از عمل جراحی مش ممنوع است به نظر من این بیمار باید دوباره به اورولوژیست مراجعه کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5261

افزودن نظر