تناسب اندام: غذاهایی برای مبارزه با چاقی شکمی! /بخش دوم
۳۱ شهریور ۱۳۹۴

تناسب اندام: غذاهایی برای مبارزه با چاقی شکمی! /بخش دوم

ویتامین D یکی از مواد مغذی مهمی است که تاثیر مثبتی بر روی اصلاح وضعیت افراد چاق می‌گذارد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که ویتامین D می‌تواند بدن کمک کند تا توده چربی شکمی را کنترل کند و به‌خصوص توانایی این را دارد که چربی احشایی در افراد خیلی چاق را کم‌تر کند.


ویتامین D یکی از مواد مغذی مهمی است که تاثیر مثبتی بر روی اصلاح وضعیت افراد چاق می‌گذارد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که ویتامین D می‌تواند به بدن کمک کند تا توده چربی شکمی را کنترل کند و به‌خصوص توانایی این را دارد که چربی احشایی در افراد خیلی چاق را کم‌تر کند.

حتی مطالعات دیگری وجود دارند که اهمیت‌های دیگر این ویتامین را ثابت می‌کنند. مثلا یکی از آن‌ها این ایده را طرح می‌کند که کاهش میزان ویتامین D در بدن با افزایش نفوذ چربی در عضلات زنان جوان مرتبط است و باعث چاقی شکمی می‌شود.

بسیاری از انسان‌ها، به‌خصوص در فصل زمستان، با کمبود ویتامین D روبه‌رو می‌شوند چون کم‌تر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند. برای همین باید سعی کنید که غذاهای غنی از ویتامین D را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. Institute of Medicine توصیه می‌کند که همه بزرگسالان روزانه حداقل ۶۰۰ واحد بین‌المللی از این ویتامین را دریافت کنند.باید بدانید که برای این کار بهتر است غذاهای دریایی، قارچ‌ها و غذاهای غنی‌شده بیشتری در رژیم غذایی‌تان قرار دهید تا به‌صورت طبیعی آن را دریافت کنید.


به نظر متخصصان پروبیوتیک‌ها باکتری‌های مفیدی هستند که مزایای بی‌شماری برای سلامت انسان‌ها دارند و حتی می‌توانند به لاغر ماندن کمک کنند. پروبیوتیک‌ها از طریق بهتر کردن عملکرد دستگاه گوارشی و تقویت دیواره روده‌ها، با باکتری‌های بد ساکن در دستگاه گوارشی مبارزه می‌کنند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند. پروبیوتیک‌ها علاوه بر تاثیر مثبت بر روی باکتری‌های روده، به دفع کردن چربی شکمی هم کمک می‌کنند. ترکیب ماست‌های یونانی بدون چربی با انواع میوه‌ها، مغزها و غلات سبوس‌دار گزینه‌های خیلی خوبی هستند.


سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5249

افزودن نظر