تاثیر مرگ اطرافیان خانم‌های باردار بر مرگ جنین آن‌ها
۲۶ شهریور ۱۳۹۴

تاثیر مرگ اطرافیان خانم‌های باردار بر مرگ جنین آن‌ها

مطالعه جدیدی که در Psychosomatic Medicine به چاپ رسیده است، به بررسی تاثیر از دست دادن اعضای خانواده یا نزدیکان بر روی مرگ‌ومیر جنین‌های خانم‌های باردار می‌پردازد.


آیا می دانستید تاثیر مرگ اطرافیان بر خانم های باردار چیست؟ مطالعه جدیدی که در Psychosomatic Medicine به چاپ رسیده است، به بررسی تاثیر از دست دادن اعضای خانواده یا نزدیکان بر روی مرگ‌ومیر جنین‌های خانم‌های باردار می‌پردازد. سرپرست این مطالعه می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد دوره شش‌ماهه قبل از بارداری،‌ ممکن است دوره حساسی باشد که تاثیرات منفی و مضری بر روی مرگ‌ومیر جنین‌ها در اوایل بارداری می‌گذارد». در این مطالعه اطلاعات همه خانم‌های دانمارکی که در فاصله سال‌های ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۹ زایمان کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفت و مقایسه‌ای بین میزان مرگ‌ومیر نوزادان یا جنین‌های مادرانی که عزادار بودند و مادرانی که عزادار نبودند انجام گرفت. نتایج نهایی نشان داد که مرگ‌ومیر نوزادان در بین خانم‌های بارداری که در ماه‌های پیش از بارداری با مرگ یکی از اعضای خانواده‌شان مواجه شده بودند، بیشتر است. حتی بعد از در نظر گرفتن عوامل مختلف دیگر، مشخص شد که خطر مرگ نوزاد در یک‌ماهه اول بعد از تولد در بین مادرانی که فاصله کم‌تری با مرگ عزیزان‌شان داشتند، تا ۸۰ درصد بیشتر می‌شود.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5189

افزودن نظر