تزریق ویتامین K برای جلوگیری از خونریزی داخلی نوزادان ضروری است
۲۴ شهریور ۱۳۹۴

تزریق ویتامین K برای جلوگیری از خونریزی داخلی نوزادان ضروری است

محققان دانشگاه آلاباما اعلام کردند که تزریق واکسن ویتامین K به نوزادان برای جلوگیری از خون‌ریزی داخلی مغز و روده ضرروی است. به نظر متخصصان، تنها راه برای جبرانکمبود ویتامین K در نوزادانی که با این کمبود به دنیا می‌آیند، تزریق سریع واکسن بلافاصله بعد از تولد نوزاد است و متاسفانه بعضی از پدر و مادران دلشان نمی‌آید که این واکسن را به نوزادشان تزریق کنند.


محققان دانشگاه آلاباما اعلام کردند که تزریق واکسن ویتامین K به نوزادان برای جلوگیری از خون‌ریزی داخلی مغز و روده ضرروی است. به نظر متخصصان، تنها راه برای جبران کمبود ویتامین K در نوزادانی که با این کمبود به دنیا می‌آیند، تزریق سریع واکسن بلافاصله بعد از تولد نوزاد است و متاسفانه بعضی از پدر و مادران دلشان نمی‌آید که این واکسن را به نوزادشان تزریق کنند.

مثلا به گزارش CDC، بیست و هشت درصد پدران و مادران در نشویل که در مراکز خصوصی نوزادشان را به دنیا آورده‌اند، از تزریق این واکسن بلافاصله بعد از تولد نوزاد جلوگیری می‌کنند. سرپرست این مطالعه می‌گوید:‌ «نوزادان، واکسن‌های مکمل ویتامین K را از سال ۱۹۶۱ برای جلوگیری از خونریزی داخلی دریافت می‌کنند.

این واکسن‌ها ضروری هستند چون نوزادان در زمان تولد دچار کمبود ویتامین K هستند و در واقع اگر این مسئله از طریق مکمل‌ها جبران نشود، می‌تواند منجر به مشکلات جدی شود. ویتامین K یکی از ماده‌های مغذی ضروری برای کودکان است که می‌تواند به بدن در مواقع شکل‌گیری لخته خون کمک مهمی کند».

توصیه متخصصان به همه پدران و مادران این است که تزریق واکسن ویتامین K را جدی بگیرند و بعد از تولد نوزاد اصلا زمان را از دست ندهند، چون تاخیر در مراقبت‌های پزشکی ضروری می‌تواند به مشکلات جدی، خطرناک و تهدیدکننده زندگی منجر شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5147

افزودن نظر