درد مفاصل با مصرف زیاد داروهای ضد دیابت

درد مفاصل با مصرف زیاد داروهای ضد دیابت

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد استفاده از بعضی داروهایی که به‌طور گسترده برای درمان دیابت نوع ۲ تجویز و استفاده می‌شوند، درد شدید مفاصل در بعضی بیماران ایجاد می‌کنند.


سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد استفاده از بعضی داروهایی که به‌طور گسترده برای درمان دیابت نوع ۲ تجویز و استفاده می‌شوند، درد شدید مفاصل در بعضی بیماران ایجاد می‌کنند.

این داروها مثل سیتاگلیپتین، لیناگلیپتین و آلوگلیپتین، از نوع بازدارنده DPP-۴ هستند و می‌توانند به‌ تنهایی تجویز شوند یا به‌ صورت ترکیبی همراه با متفورمین استفاده شوند. بازدارنده‌های DPP-۴ از طریق افزایش مقدار انسولین بدن بعد از خوردن وعده‌های غذایی، با دیابت نوع ۲ مبارزه می‌کنند.

مسئولین این سازمان معتبر می‌گویند که نتایج جدید آنان به معنای منع مصرف یا قطع مصرف این داروها نیست، بلکه این بیماران باید بدانند که اگر احساس درد در مفاصل‌شان دارند و احساس دردشان تکرار می‌شود، حتما با پزشکان معالج‌شان مشورت کنند و این مسئله را با آنان در میان بگذارند. به نظر این متخصصان اگر دردهای مفصلی ناشی از مصرف این داروها کاهش پیدا نکند، در صورت لزوم باید زیر نظر پزشک، مصرف این داروها را قطع کرد.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5061

افزودن نظر