ارزش تغذیه‌ای: چرا خوردن موز مهم است؟!/ بخش اول
۱۵ شهریور ۱۳۹۴

ارزش تغذیه‌ای: چرا خوردن موز مهم است؟!/ بخش اول

یکی از ویژگی‌های مهم موز،‌ این است که باعث چاقی نمی‌شود. در واقع یک موز متوسط، فقط ۱۱۰ کالری، ۳۰ گرم کربوهیدرات سالم و ۳ گرم فیبر دارد.


یکی از ویژگی‌های مهم موز،‌ این است که باعث چاقی نمی‌شود. در واقع یک موز متوسط، فقط ۱۱۰ کالری، ۳۰ گرم کربوهیدرات سالم و ۳ گرم فیبر دارد. ضمن این‌که موزها علاوه بر فیبر، حاوی نشاسته مقاوم هستند (نوعی کربوهیدرات که هضم نمی‌شود) و باعث می‌شوند که احساس سیری طولانی‌تری داشته باشید.

هر موز بین ۲ تا ۳ گرم نشاسته مقاوم دارد، اما جالب است بدانید که موز هر چه‌قدر سبزتر باشد، نشاسته مقاوم بیشتری دارد. برای همین است که متخصصان موز را به‌عنوان یک عصرانه مقوی یا به‌عنوان نوعی تقویت‌کننده و انرژی‌زا قبل از انجام ورزش‌های مختلف توصیه می‌کنند.

ممکن است بدانید که موزها،‌ مقدار زیادی پتاسیم دارند. اما نکته مهم‌تر این است که این میزان پتاسیم، کمک می‌کند تا فشار خون کاهش پیدا کند. مطالعات زیادی نشان می‌دهند که رژیم غذایی غنی‌شده با پتاسیم، احتمال فشار خون بالا و سکته مغزی را کاهش می‌دهد، چون در واقع یک موز متوسط ۴۲۲ میلی‌گرم پتاسیم دارد که هیچ سدیمی همراهش نیست و نبودن سدیم در موز، مصرف آن را برای بسیاری از بیماران بی‌ضرر می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=5012

افزودن نظر