متوقف کردن رابطه جنسی چندان بی‌ضرر نیست! / بخش اول
۰۵ شهریور ۱۳۹۴

متوقف کردن رابطه جنسی چندان بی‌ضرر نیست! / بخش اول

کسانی که رابطه زناشویی را کنار می‌گذارند، بیشتر احساس اضطراب پیدا می‌کنند. بر اساس یکی از مطالعات اخیر، کسانی که رابطه زناشویی برقرار نمی‌کنند، بیشتر با موقعیت‌های استرس‌زا مثل سخنرانی عمومی، دچار تنش و مشکل می‌شوند.


کسانی که رابطه زناشویی را کنار می‌گذارند، بیشتر احساس اضطراب پیدا می‌کنند. بر اساس یکی از مطالعات اخیر، کسانی که رابطه زناشویی برقرار نمی‌کنند، بیشتر با موقعیت‌های استرس‌زا مثل سخنرانی عمومی، دچار تنش و مشکل می‌شوند. در طول رابطه زناشویی، مغز مواد شیمیایی خاصی مثل اندورفین و اکسی‌توسین ترشح می‌کند که احساس آرامش در افراد ایجاد می‌کند و کسانی که رابطه را کنار می‌گذارند، از این مزیت محروم می‌شوند.
مردانی که رابطه زناشویی برقرار نمی‌کنند، بیشتر با خطر سرطان پروستات مواجه می‌شوند. بر اساس یکی از تحقیقات انجمن اورولوژی آمریکا، کسانی که رابطه زناشویی دارند تا ۲۰ درصد کم‌تر با خطر سرطان پروستات روبه‌رو هستند. در واقع، انزال‌های مداوم می‌تواند مواد مضر بالقوه را از پروستات خارج کند.
یکی از اتفاقات دیگری که می‌افتد، این است که بیشتر ممکن است سرما بخورید یا به آنفلونزا مبتلا شوید! چون از مزایایی که رابطه زناشویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، محروم می‌شوید. بر اساس مطالعات دانشگاه پنسیلوانیا، کسانی که یک یا دو بار در هفته رابطه زناشویی دارند، از تقویت ۳۰ درصدی ایمونوگلوبینA بهره‌مند می‌شوند که یکی از اولین خطوط دفاعی بدن در برابر ویروس‌ها محسوب می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4888

افزودن نظر