صنایع غذایی:‌ چای شناسی/ بخش اول
۲۶ امرداد ۱۳۹۴

صنایع غذایی:‌ چای شناسی/ بخش اول

این روزها، انواع مختلفی از چای‌ها در سراسر جهان عرضه و مصرف می‌شوند که در بین آنها، چای سیاه همچنان جزو پرطرفدارترین انواع چای است.


این روزها، انواع مختلفی از چای‌ها در سراسر جهان عرضه و مصرف می‌شوند که در بین آنها، چای سیاه همچنان جزو پرطرفدارترین انواع چای است. محققان با بررسی الگوی مصرف چای در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که حدود ۷۵ درصد از چای مصرفی مردم جهان را چای سیاه تشکیل می‌دهد. چای سیاه، از چیدن، تخمیر و خشک کردن برگ‌های چای تهیه می‌شود.

چای سیاه، در رده چای‌های تلخ و حاوی کافئین جای می‌گیرد. به طوری که هر فنجان از آن، چیزی حدود ۴۰ میلی‌گرم کافئین به بدن می‌رساند. بد نیست در این مورد خاص، مقایسه‌ای هم بین چای و قهوه داشته باشیم و بدانیم که هر فنجان قهوه (بسته به غلظت و رقّت آن)، نزدیک به ۵۰ تا ۱۰۰ میلی‌گرم کافئین وارد بدن می‌کند.

از معرفی چای سیاه که بگذریم، باید نگاهی هم به ارزش تغذیه‌ای آن بیندازیم. برگ‌های چای سیاه،‌ حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی بسیار مغذی به نام‌های «تی‌فلاوین» و «تی‌رابیگین» هستند. وجود این ترکیبات در چای سیاه، باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود. محققان دانشگاه نیویورک ثابت کرده‌اند که مصرف روزانه حدود ۳ فنجان چای کم‌رنگ می‌تواند با کاهش کلسترول خون تا ۲۱ درصد شانس سکته‌های قلبی و مغزی را کم کند.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4746

افزودن نظر