نکاتی درباره رفع موهای زائد
۱۶ امرداد ۱۳۹۴

نکاتی درباره رفع موهای زائد

با این‌که به نظر می‌رسد موهای ابرو خیلی زیاد هستند و باید سریع رشد کنند، اما در واقع این‌طور نیست.


با این‌که به نظر می‌رسد موهای ابرو خیلی زیاد هستند و باید سریع رشد کنند، اما در واقع این‌طور نیست. برای همین موقع اصلاح ابرو باید دقت کنید که با دقت زیاد و آرام‌آرام این کار را انجام دهید، چون هر موی ابرو برای رشد کردن نیاز به چند هفته زمان دارد. بیشتر موهای ابروی شما در فاز استراحت (تلوژن) از چرخه رشدشان هستند. این زمان برای موهای ابرو نسبت به موهای سر، سه برابر طولانی‌تر است.
بند انداختن، موثرترین روش برای اصلاح موهای صورت است، چون بهترین عملکرد را در سطوح نسبتا مسطح دارد. قرن‌های زیادی است که از این روش به‌عنوان روشی سریع، نسبتا بدون درد و عاری از مواد شیمیایی استفاده می‌شود.
یکی از تصورات رایج درباره اصلاح موها این است که تراشیدن موها باعث ضخیم‌تر شدن و تیره‌تر شدن آن‌ها می‌شود. اما چنین تصوری کاملا غلط است. موهای شما بعد از تراشیدن، دوباره مثل قبل رشد می‌کنند.
یکی از هشدارهای بهداشتی FDA درباره وکس کردن موهای زائد اطراف هاله سینه، ناحیه تناسلی، مژه‌ها، موهای زائد بینی و گوش‌ها است و اساسا هر قسمتی که پوست خیلی حساسی داشته باشد. این محدوده‌ها ممکن است بر اثر وکس کردن دچار التهاب یا عفونت و زخم شوند. برای این نواحی بهتر است از روش‌های مطمئن‌تر استفاده کرد.
کسانی که خال‌های زیاد، زگیل‌ها یا رگه‌های واریسی روی پوست دارند، به‌جای وکس کردن بهتر است از راه‌های دیگری استفاده کنند. وکس کردن می‌تواند لایه‌ای از پوست را بردارد که باعث زخم یا عفونت در بین این افراد شود. مصرف انواع آنتی‌بیتوتیک‌ها و داروهای ضدآکنه، ممکن است وکس کردن را خیلی سخت‌تر کند، چون این داروها باعث حساس‌تر و نازک‌تر شدن پوست می‌شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4604

افزودن نظر