علت رشد مجدد موهای زائد بعد از انجام لیزر
۰۴ امرداد ۱۳۹۴

علت رشد مجدد موهای زائد بعد از انجام لیزر

برگشت موهای زائد بعد از لیزر علل مختلفی دارد. ممکن است علت بروز موهای زائد در پوست مشکلات هورمونی باشد که مهمترین آنها بیماری تخمدان پلی‌کستیک است. 


برگشت موهای زائد بعد از لیزر علل مختلفی دارد. ممکن است علت بروز موهای زائد در پوست مشکلات هورمونی باشد که مهمترین آنها بیماری تخمدان پلی‌کستیک است. یکی از علامت‌های شاخص سندرم تخمدان پلی‌کیستیک وجود موهای زائد در صورت، شکم و بدن است. درمان این بیماران با لیزر بی‌فایده است، البته تا وقتی که مشکلات هورمونی کنترل شود. در غیر اینصورت نمی‌توان جلوی رشد بی‌رویه موهای زائد را گرفت و چون مشکل درونی است موها بازخواهند گشت. گاهی انرژی لیزر برای از بین بردن موها کافی نیست و شاید بتوان با انرژی بالاتر نتیجه بهتری گرفت. در مورد کسانی که پوست سبزه دارند، پزشک باید انرژی محدودتری استفاده کند و نتیجه درمانی هم ضعیف‌تر خواهد بود. گاهی مشکل هورمونی هم مطرح نیست ولی یک علت درونی مانند ژنتیک وجود دارد که باعث شده موها دوباره بروز کنند. این علت هم‌چنان پابرجاست و فرد استعداد رشد موهای زائد جدید را دارد. به طور طبیعی تا حدود ۲ سال احتمال برگشت موهای زائد وجود دارد و ممکن است نیاز باشد بیمار هر ۲ الی ۳ سال یکبار مجبور شوند لیزر را تکرار کنند.
ریشه موها خاصیت ترمیم و بازسازی بالایی دارند اگر در اثر لیزر ریشه موها آسیب کامل نبیند، باز هم امکان بازسازی موها وجود دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4420

افزودن نظر