خود ارضایی یا استمناء یعنی چه؟
۰۳ امرداد ۱۳۹۴

خود ارضایی یا استمناء یعنی چه؟

خود ارضایی در هر دو جنس، زن و مرد دیده می‌شود. خودارضایی روشی است که در آن فرد بدون حضور شریک جنسی به ارضاء جنسی خود می‌پردازد. این عمل بی‌عارضه نیست و روی روان و جسم اثر می‌گذارد. 


خودارضایی چیست؟

خود ارضایی در هر دو جنس، زن و مرد دیده می‌شود. خودارضایی روشی است که در آن فرد بدون حضور شریک جنسی به ارضاء جنسی خود می‌پردازد. این عمل بی‌عارضه نیست و روی روان و جسم اثر می‌گذارد. اگر خود ارضایی به دفعات مکرر و مدت زمان طولانی انجام شود باعث می‌شود فرد در آینده و در مواجهه با جنس مخالف و در رابطه زناشویی دچار مشکل شود. خودارضایی روش ارضاء نامتعارفی است این افراد در یک رابطه طبیعی دچار دو مشکل می‌شود: یا اصلا تحریک جنسی نمی‌شوند یا به طور کامل ارضاء نمی‌شوند. این موضوع هم در مردان صدق می‌کند و هم در زنان. مثلا مردی که همیشه از یک طریق به خصوصی ارضاء می‌شد از بعد روانی با روش طبیعی بیگانه است. همچنین خودارضایی باعث می‌شود فرد بتدریج علاقه‌اش به جنس مخالف کاهش ‌یابد. در حقیقت انجام بیش از حد خودارضایی روابط عاطفی بین زن و مرد را هم دچار مشکل می‌کند. بسیاری از بیمارانی که به مطب‌ها مراجعه می‌کنند و سابقه خودارضایی دارند نمی‌توانند با جنس مخالف ارتباط برقرار کنند و حتی وقتی وارد رابطه می‌شوند ترجیح می‌دهند به خودارضایی ادامه دهند. خودارضایی در بیشتر افراد البته با شدت‌های مختلف دیده می‌شود ولی افراط در این کار حتما مشکل ایجاد می‌کند.

سوال : خودارضایی تاثیری در باروری زنان و مردان دارد ؟؟
جواب خیر است.

 

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4396

افزودن نظر