سفره سالم: غذای مغز/ بخش دوم

سفره سالم: غذای مغز/ بخش دوم

قند یا در واقع همان گلوکز، منبع مهمی برای سوخت مغز است. برای همین است که وقتی یک لیوان نوشیدنی شیرین می‌خورید، برای مدت کوتاهی حافظه و توانایی ذهنی شما را افزایش می‌دهد.


قند یا در واقع همان گلوکز، منبع مهمی برای سوخت مغز است. برای همین است که وقتی یک لیوان نوشیدنی شیرین می‌خورید، برای مدت کوتاهی حافظه و توانایی ذهنی شما را افزایش می‌دهد. البته استفاده بیش از حد باعث اختلال در فعالیت مغز می‌شود.
مطالعات متعددی نشان می‌دهد که خوردن صبحانه می‌تواند حافظه و هوشیاری افراد را تقویت کند. بهترین غذاهایی که می‌توان برای صبحانه استفاده کرد و سوخت خوبی برای مغز هستند شامل غلات سبوس‌دار پرفیبر، محصولات لبنی و میوه‌ها هستند. اما نباید در استفاده از این‌ها پرخوری کرد، چون صبحانه‌‌ای که کالری خیلی بالایی داشته باشد، باعث مشکل می‌شود.
کارکرد درست تمام اندام‌های بدن، به جریان خون درست آن بستگی دارد، به‌خصوص مغز و قلب. یک رژیم غذایی که سرشار از غلات سبوس‌دار و میوه‌هایی مثل آووکادو باشد می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را کم‌تر کند و کلسترول بد را کاهش دهد. این غذاها جریان خون اندام‌های مختلف بدن را تقویت می‌کنند.
مکمل‌هایی که ویتامین B، E، C، بتاکاروتن و منیزیم داشته باشند، عملکرد مغز را تقویت می‌کنند. البته کسانی باید این مکمل‌ها را مصرف کنند که این عناصر در غذاهای روزانه‌شان وجود نداشته باشد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4282

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر