سفره سالم: ‌بهترین غذای مو

 سفره سالم: ‌بهترین غذای مو

ماست یونانی، سرشار از پروتئین است. جالب است بدانید که این نوع ماست، عناصر مفیدی دارد که به جریان خون مطلوب در پوست سر کمک می‌کند و باعث رشد بهتر موها می‌شود.


ماست یونانی، سرشار از پروتئین است. جالب است بدانید که این نوع ماست، عناصر مفیدی دارد که به جریان خون مطلوب در پوست سر کمک می‌کند و باعث رشد بهتر موها می‌شود. این ماست ویتامین یا همان اسید پانتوتنیک هم دارد که مانع از نازک شدن و ریزش موها می‌شود. اسید پانتوتنیک در محصولات آرایشی و بهداشتی مراقبت از پوست و موی سر به کار می‌رود.
غلات غنی‌شده با آهن، مانع از ریزش مو می‌شوند، چون یکی از دلایل ریزش موها، کمبود آهن است. این ماده مغذی مهم در غلات غنی‌شده با آهن، پاستا، دانه‌های عدس و سویا خیلی زیادند. جگر هم سرشار از آهن مفید است. گیاهان سبزبرگ تیره هم آهن خوبی دارند.
گوشت مرغ و بوقلمون منبع مناسبی برای پروتئین‌ها هستند. وقتی به اندازه کافی پروتئین دریافت نکنید، رشد موها متوقف می‌شود و این یعنی ریزش مو در طولانی مدت. برای دریافت پروتئین از گوشت‌ها، گزینه‌های مثل مرغ یا بوقلمون را انتخاب کنید که نسبت به انواع گوشت‌های قرمز چربی‌های اشباع‌شده خیلی کم‌تری دارند.
سیب‌زمینی شیرین، سرشاز از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که با نام بتاکاروتن شناخته می‌شود. این ماده می‌تواند از درخشش موهای شما را بازگرداند، چون در بدن انسان به ویتامین A تبدیل می‌شود که می‌تواند مانع خشک شدن مو شود. بتاکاروتن در سبزیجات سبزرنگ دیگر مثل هویج، کدو، طالبی و انبه هم خیلی زیاد است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=4216

افزودن نظر