درمان نهایی همورویید جراحی است؟
۱۶ خرداد ۱۳۹۴

درمان نهایی همورویید جراحی است؟

۵۰درصد افراد بزرگسال حداقل یک بار در زندگی گرفتار همورویید شده‌اند. در اکثر موارد درمان همورویید جراحی کلاسیک و برداشت بافت خارج شده است. 


درمان هموروئید چیست؟ ۵۰درصد افراد بزرگسال حداقل یک بار در زندگی گرفتار همورویید شده‌اند. در اکثر موارد درمان همورویید جراحی کلاسیک و برداشت بافت خارج شده است. همورویید معمولا با یبوست یا اسهال مزمن همراه است و می‌تواند در هر سنی رخ دهد. این مساله به ویژه در زنان باردار ۳ ماه قبل از زایمان و ۳ ماه بعد از زایمان به دلیل فشاری که جنین به دستگاه تناسلی زنان وارد می‌کند بسیار شایع است.

وقتی همورویید با درد همراه است معمولا به بیمار، جراحی پیشنهاد می‌شود گرچه این موضوع همیشه سبب اضطراب و ترس بیمار می‌شود اما عمل ساده‌ای است که مشکلی ایجاد نمی‌کند. زخم ناشی از عمل ۶ هفته طول می‌کشد تا درمان شود و معمولا بیمار نیاز به ۱۰ روز بستری دارد و تا یک ماه بعد از عمل باید مراقب خود باشد. در حال حاضر شیوه دیگری از جراحی به نام DEHAL با میوکوپسی انجام می‌شود که از شیوه جراحی متعادل در سالهای ۱۹۹۶ در ژاپن الگو برداشته است و می‌توان گفت نوعی لیفتینگ مقعد است و به بازگشت بافت به داخل کانال مقعد کمک می‌کند. این عمل تقریبا یک ساعت طول می‌کشد و نه دهم بیماران از انجام آن رضایت دارند. بعد از انجام این عمل تنها به نصف روز بستری بودن نیار است و فرد درد زیادی را حس نمی‌کند.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=3699

افزودن نظر