گریه کردن حتما دلیلی دارد!
۱۲ خرداد ۱۳۹۴

گریه کردن حتما دلیلی دارد!

گریه کردن در بزرگسالان علل مختلفی دارد. این حالت را معمولا در زنان زیاد مشاهده می‌کنیم. شاید فرد با شنیدن یک موسیقی غمگین، دیدن یک فیلم درام یا حضور در عزاداری گریه کند. این گریه‌ها موقتی هستند وخیلی زود برطرف می‌شوند ولی در بعضی از افراد تداوم پیدا می‌کند که باید دلیل آن ریشه‌یابی شود. 


آیا دلیل گریه را می دانستید؟ گریه کردن در بزرگسالان علل مختلفی دارد. این حالت را معمولا در زنان زیاد مشاهده می‌کنیم. شاید فرد با شنیدن یک موسیقی غمگین، دیدن یک فیلم درام یا حضور در عزاداری گریه کند. این گریه‌ها موقتی هستند وخیلی زود برطرف می‌شوند ولی در بعضی از افراد تداوم پیدا می‌کند که باید دلیل آن ریشه‌یابی شود.

گریه می‌تواند نشانه‌ای از اافسردگی یا مشکل جدی در فرد باشد. وقتی میگوییم گریه کردن نشانه افسردگی است که با علایم دیگر افسردگی مانند بی‌خوابی، خلق پایین به مدت طولانی، بی‌اشتهایی یا پرخوری و ... همراه باشد. در غیر اینصورت باید به دنبال علل دیگری برای این حالت در فرد بود. گاهی افراد غمی در زندگی دارند مثلا فرزند خود را از دست داده‌اند. گاهی هم گریه‌های مداوم نشانه ناکامی در زندگی است. فرد فکر می‌کند که شکست خورده و انتظاراتش از زندگی تامین نشده و چه بسا به آخر خط رسیده است و دیگرامیدی ندارد که بتواند به آمال‌ و آرزوهای خود برسد.

افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند هم در برخورد با مشکلات ممکن است گریه کنند. گاهی نیز گریه کردن برای جلب توجه است. البته این نوع جلب توجه را بیشتر در کودکان می‌بینیم. گریه یکی از اعضای خانواده می‌تواند روی روان سایر اعضا نیز اثر منفی بگذارد پس لازم است علت یابی و درمان شود. اگر گریه مکرر به دلیل افسردگی است برای بیمار دارو تجویز می‌شود. اگر فرد اعتماد به نفس پایین یا احساس ناکامی از زندگی دارد با تکنیک‌های روانشناختی و رفتاردرمانی در نحوه نگرش و زندگی او باید تغییراتی را ایجاد کرد.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=3640

افزودن نظر