چرا چربی شکمتان از بین نمی‌رود؟! / بخش 1
۰۹ خرداد ۱۳۹۴

چرا چربی شکمتان از بین نمی‌رود؟! / بخش ۱

چربی شکمتان از بین نمی‌رود چون مسن‌تر می‌شوید! هرچه مسن‌تر می‌شوید، بدن شما در افزایش و کاهش وزن دچار تغییر می‌شود. مردان و زنان، هر دو، دچار کاهش سوخت‌وساز بدنی می‌شوند و به میزان کالری کم‌تری برای عملکرد طبیعی بدن نیاز پیدا می‌کنند.


چربی شکمتان از بین نمی‌رود چون مسن‌تر می‌شوید! هرچه مسن‌تر می‌شوید، بدن شما در افزایش و کاهش وزن دچار تغییر می‌شود. مردان و زنان، هر دو، دچار کاهش سوخت‌وساز بدنی می‌شوند و به میزان کالری کم‌تری برای عملکرد طبیعی بدن نیاز پیدا می‌کنند. زنانی که پس از یائسگی افزایش وزن پیدا می‌کنند، بیشتر از ناحیه شکم چاق می‌شوند.
اشتباه ورزش می‌کنید! ورزش‌های متناسب قلب و دوندگی روزانه برای قلب شما عالی هستند، اما برای شکم شما کاری نمی‌کنند! پس باید ترکیبی از ورزش‌های قلبی-عروقی و ورزش‌های عضلانی را با هم انجام دهید. تمرینات قدرتی، توده‌های عضلانی شما را به تحرک وامی‌دارند و باعث سوختن چربی بدن شما می‌شوند.
غذاهای فرآوری‌شده زیادی می‌خورید! نان‌ها، بیسکویت‌ها و چیپس‌ها و همچنین قند درون نوشیدنی‌های شیرین و دسرها، حجم بدن را بیشتر می‌کنند. پس مصرف این مواد مانع سوختن چربی‌های شکمی می‌شوند. در عوض باید از میوه‌ها، سبزیجات و غلات سبوس‌دار که سرشاز از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، استفاده کرد که از ایجاد چربی شکمی جلوگیری می‌کنند.
چربی‌های بدی می‌خورید! بدن به همه چربی‌ها یکسان واکنش نشان نمی‌دهد. بین مصرف زیاد چربی‌های اشباع‌شده (چربی گوشت و لبنیات) و افزایش حجم چربی‌های شکمی رابطه مستقیمی وجود دارد. اما چربی‌های نوع دیگر (روغن زیتون و آووکادو) و چربی‌هایی مثل امگا ۳ که در گردوها، دانه آفتابگردان و ماهی سالمون وجود دارد، چربی شکمی ایجاد نمی‌کنند. البته این چربی‌های خوب هم باید به اندازه مصرف شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=3588

افزودن نظر