زودانزالی طبیعی است؟
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

زودانزالی طبیعی است؟

در سال ۲۰۱۳ بررسی‌های محققان بلژیکی نشان داد یک‌سوم مردان از زودانزالی رنج می‌برند. انجام تحقیقات بیشتر در اروپا و کشورهای غربی نیز این آمار تایید کرد. اما آیا زودانزالی مساله‌ای طبیعی است؟ یک رابطه جنسی چه مدت باید طول بکشد؟


در سال ۲۰۱۳ بررسی‌های محققان بلژیکی نشان داد یک‌سوم مردان از زودانزالی رنج می‌برند. انجام تحقیقات بیشتر در اروپا و کشورهای غربی نیز این آماررا تایید کرد. اما آیا زودانزالی مساله‌ای طبیعی است؟ یک رابطه جنسی چه مدت باید طول بکشد؟
*زودانزالی به چه معنی است؟
زودانزالی به معنی انزال با حداقل تحریک جنسی، قبل از دخول یا کمی بعد از آن است. به عبارتی در صورتی که انزال بعد از ۲ دقیقه گذشت زمان از دخول و در اثر کمتر از ۲۰ حرکت اتفاق بیفتد زودرس تلقی می‌شود. انزال در هر شرایطی سبب ارضای مردان می‌شود اما زودانزالی یکی از مسائلی است که نارضایتی زنان از روابط جنسی را به دنبال خواهد داشت.
* زودانزالی درمان دارد؟
در بررسی‌ انجام شده در فرانسه روی زوج‌های دچار این مشکل ، مشخص شد ۲۵ درصد مردانی که زودانزالی دارند از کاندوم‌ها یا اسپری‌های تاخیری استفاده می‌کنند. ۱۳ درصد در مورد مشکل خود با متخصص مشورت می‌کنند،۲۴ درصد از کرم‌های بی‌حس‌کننده کمک می‌گیرند، ۲۰ درصد تمرین‌هایی را انجام می‌دهند که انزال را به تاخیر می‌اندازد و ۱۷ درصد دارو می‌خورند. از آنجا که دلایل پزشکی و روانی زودانزالی مشخص نیست درمان‌ قطعی برای زودانزالی هم وجود ندارد. متخصصان معتقدند این مساله کاملا طبیعی است و تمام پستانداران در عرض کمتر از ۱۰ ثانیه بعد از دخول به ارگاسم می‌رسند.
*با نارضایتی زنانه چه کنیم؟
زودانزالی به معنی عدم توانایی در راضی کردن همسر نیست. اکثر زنان برای رسیدن به ارگاسم به بیش از ۸ دقیقه رابطه جنسی بعد از دخول نیاز دارند. ۷۰ درصد مردان بعد از آغاز روابط با همسرشان نحوه تحریک همسر و ارضای او را یاد می‌گیرند. به اعتقاد مشاوران جنسی جز در ۳ درصد موارد مردانی که دچار زودانزالی هستند نیاز به دارو ندارند و با آموزش جنسی می‌توانند این مساله را کنترل کنند. نکته بسیار مهم این است که در میان همسران حتی با وجود زودانزالی روابط جنسی ادامه می یابد زیرا کاهش تعداد دفعات رابطه خود احتمال ناتوانی جنسی را بالا می‌برد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=3293

افزودن نظر