نظرسنجی از نوجوانان در مورد عشق و رابطه جنسی
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

نظرسنجی از نوجوانان در مورد عشق و رابطه جنسی

نوجوانان رمانتیک‌تر از آن هستند که فکر می‌کنید. از نظر ۱۰/۹ نوجوانان اروپایی دوست‌داشتن و عشق‌ورزیدن به همسر مهم‌تر از داشتن رابطه جنسی است. 


نوجوانان رمانتیک‌تر از آن هستند که فکر می‌کنید. از نظر ۱۰/۹ نوجوانان اروپایی دوست‌داشتن و عشق‌ورزیدن به همسر مهم‌تر از داشتن رابطه جنسی است. براساس نظرسنجی که در فرانسه از سوی مؤسسه Ipsas انجام شده و در روزنامه Parisian مشروح نتایج آن منتشر شده است ۷۸% نوجوانان ۱۵ تا ۱۸ سال حداقل یک بار عشق را تجربه کرده‌اند و به طور میانگین پسرها در سن ۱۵ سالگی و دخترها در ۱۶ سالگی اولین رابطه جنسی را داشته‌اند. برخلاف تصور والدین که گمان می کنند در کشورهای اروپایی حداقل ۵۰ درصد نوجوانان رابطه جنسی دارند بیش از۳/۱ نوجوانان یعنی حدود ۳۵ درصد هرگز رابطه جنسی نداشته‌اند و عده ای نیز در برقراری رابطه هرگز دخول را تجربه نمی کنند.

در این بررسی نگاه نوجوانان به عشق و رابطه جنسی نیز مقایسه شده است. ۹۵% نوجوانان می‌گویند اولین رابطه جنسی به دلخواه خودشان بوده است و ۸۳ درصد می‌گویند به دنبال یافتن عشق زندگی این کار را انجام داده‌اند. ۲۴ درصد نوجوانان تنها رابطه جنسی را آغاز کرده‌اند چون فکر می‌کرده‌اند این اتفاق باید بیافتد و ۱۴% تنها برای عقب نماندن از دوستانشان به سمت آغاز روابط رفته‌اند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=3241

افزودن نظر