MCS بیماری قرن است
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

MCS بیماری قرن است

کودکان و سالمندان اولین و حسا‌س‌ترین گروه‌ها در برابر آلودگی هستند. آلودگی می‌تواند مسبب بروز آلرژی و برخی بیماری‌ها نظیر سندرم MCS یا حساسیت‌ بیش از حد به محصولات شیمیایی شود. پوست کودکان ۳ برابر افراد بزرگسال ترکیبات شیمیایی را جذب می‌کند و در کودکان زیر ۲ سال چون توانایی دفع ضایعات تکامل نیافته است، سموم در بدن تجمع پیدا می‌کند. 


کودکان و سالمندان اولین و حسا‌س‌ترین گروه‌ها در برابر آلودگی هستند. آلودگی می‌تواند مسبب بروز آلرژی و برخی بیماری‌ها نظیر سندرم MCS یا حساسیت‌ بیش از حد به محصولات شیمیایی شود. پوست کودکان ۳ برابر افراد بزرگسال ترکیبات شیمیایی را جذب می‌کند و در کودکان زیر ۲ سال چون توانایی دفع ضایعات تکامل نیافته است، سموم در بدن تجمع پیدا می‌کند. این در حالی است که به گفته محققان مرکز Asef، میزان آلودگی اتاق کودکان ۴۰ درصد بیش از حد معمول و استاندارد است. در سال ۲۰۰۹ بررسي‌های انجام شده نشان داد تمام تخت‌هایی که برای نوزادان تولید می‌شود و نوزادان ۲۰ ساعت از روز را روی این تخت‌ها به سر می‌برند، حاوی فرمالدهید است که سرطان‌زا بودن آنها سالهاست تایید شده است. محققان پیشنهاد می‌کنند اتاق نوزادان را ۲ ماه قبل از تولدشان آماده کنید زیرا میزان آلاینده‌ها در هفته اول جنین در اوج خود قرار دارند. خانم باردار نیز تا جای ممکن نباید با وسایل نو در ارتباط باشد زیرا آلاینده‌ها می‌توانند از طریق خون به جفت و جنین برسند و حتی از شیر مادر قابل انتقال هستند. در سال‌های پایانی دهه ۱۹۷۰ بررسی‌ها نشان داد اترگلیکول باعث بروز نقص‌های جنینی در زنانی می‌شود که در دوران بارداری با آن در ارتباط هستند با این حال این مواد هنوز در رنگ‌ها، مواد شوینده‌ و اسپری‌ها وجود دارد.به خانم‌های باردار توصیه می‌شود حین تمیز کردن خانه ماسک بزنند و پنجره‌ها را باز کنند.
محققان می‌گویند در حال حاضر MCS یا حساسیت بیش از حد به مواد شیمیایی به عنوان بیماری قرن شناخته شده و علائم بیشماری دارد. سردرد، سرگیجه، خستگی، ناراحتی‌های تنفسی، دردهای ماهیچه‌ای و عضلانی، تهوع، استفراغ، اسهال، اختلالات خواب، اختلال در ضربان‌های قلب، اختلال توجه و تمرکز و... از علائم این بیماری است و ۱۲ تا ۲۵ درصد افراد به آنها مبتلایند. در ۵/۳ درصد افراد این بیماری با علائم شدید وجود دارد و هیچ درمانی جز محدودیت تماس با مواد شیمیایی وجود ندارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=3137

افزودن نظر