عرق کردن و بوي بدن
۱۷ فروردین ۱۳۹۴

عرق کردن و بوي بدن

عرق کردن و ايجاد بوي بدن هنگامي رخ مي‌دهد که ورزش مي‌کنيد يا تحرک بدني انجام مي‌دهيد، در آب و هواي گرم قرار داريد، يا عصبي، مضطرب و تحت استرس هستيد.


عرق کردن و ايجاد بوي بدن هنگامي رخ مي‌دهد که ورزش مي‌کنيد يا تحرک بدني انجام مي‌دهيد، در آب و هواي گرم قرار داريد، يا عصبي، مضطرب و تحت استرس هستيد. اين نوع عرق کردن و بوي بدن طبيعي و سالم است. عرق کردن به خودي خود چندان آزارنده نيست، بيشتر بوي بدن است که مشکل‌آفرين است. در واقع عروق بويي ندارد، اما گاهي هنگامي که عرق در تماس با باکتري‌هاي روي پوست شما قرار مي‌گيرد، بوي ناخوشايندي ايجاد مي‌کند. ميزان عرق کردن تا حدودي يک ويژگي فردي است و گاهي عرق کردن زياد براي يک فرد طبيعي است، اما اگر ميزان عرق کردن فرد واقعا بيش از حد باشد (هيپرهيدروز)، بايد علت آن را در وجود برخي از بيماري‌ها جستجو کرد.
برخي از داروها ميزان عرق را افزايش مي‌دهند. همچنين بيماري‌هاي متفاوتي مانند پرکاري تيروئيد،ديابت و بيماري‌‌هاي تبدار مزمني مانند مالاريا ممکن است، باعث افزايش تعريق شوند. در موارد عرق کردن طبيعي و بوي معمول بدن، با تغييرات سبک زندگي و درمان‌هاي خانگي مي‌توانيد به طور موثر اين علائم را برطرف کنيد. در برخي موارد ممکن است لازم باشد، از فراورده‌هاي ضدتعريق يا دئودورانت استفاده کنيد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=2962

افزودن نظر