هپاتیت B و افزایش احتمال مرگ زود هنگام

هپاتیت B و افزایش احتمال مرگ زود هنگام

  • ۰۲ فروردین ۱۳۹۴

افراد مبتلا به هپاتیت B هفتاد درصد بیش از جمعیت عادی در معرض مرگ زود هنگام قرار دارند. به همین دلیل محققان مرکز انسرم فرانسه توصیه می‌کنند کودکان را در برابر این بیماری واکسینه کنید. 

سلامتیسم

افراد مبتلا به هپاتیت B، هفتاد درصد بیش از جمعیت عادی در معرض مرگ زود هنگام قرار دارند. به همین دلیل محققان مرکز انسرم فرانسه توصیه می‌کنند کودکان را در برابر این بیماری واکسینه کنید.
محققان بعد از زیر نظر گرفتن ۱۱۱۷ بیمار۳۵ ساله مبتلا به هپاتیت بین سال‌‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۹ اعلام کردند ۱۲ درصد مبتلایان در عرض کمتر از ۱۵ سال و در سنین میانسالی فوت کردند. ۶۵ درصد بیماران در منطقه‌هایی متولد شده بودند که بیماری هپاتیت در آن شایع بود. ۹ درصد به دنبال استفاده از سرنگ آلوده یا تتو و ۶ درصد به دنبال مراقبت‌‌های پزشکی مبتلا شده بودند. به گفته محققان ۴۲ درصد افراد فوت شده در اثر سرطان، ۱۸ درصد در اثر بیماری‌‌های قلبی-عروقی و ۱۲ درصد در اثر بیماری هپاتیت فوت کردند. مصرف الکل و مراجعه دیر به پزشک از جمله دلایل فوت این افراد ذکر شده است. متخصصان می‌گویند واکسینه کردن می‌تواند جلوی ابتلای کودکان به هپاتیت را بگیرد و از بروز سرطان کبد و مرگ‌های زود‌هنگام در آنان پیشگیری کند. 

افزودن نظر

پنج - چهار =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب