چرا غلات را باید بخیسانیم؟
۲۹ اسفند ۱۳۹۳

چرا غلات را باید بخیسانیم؟

آیا می‌دانید چرا باید حبوبات وغلات را حداقل ۱۲ ساعت خیساند و چند مرتبه آبش را عوض کرد؟ با این کار اولا سمی که در حبوبات وجود دارد خارج میشود و دوما میزان هورمون رشد را در آنها به ماکسیمم میرسد و در بدن مثل سلولهای بنیادی عمل میکنند.میدانستید این موضوع اصلا صحت و پایه علمی ندارد؟از دکتر اراسب دباغ مقدم متخصص بهداشت علوم غذایی علت خیساندن حبوبات را جویا شدیم


شاید اگر اهل وایبر باشید این سوال به دستتان رسیده باشد:

آیا می‌دانید چرا باید حبوبات وغلات را حداقل ۱۲ ساعت خیساند و چند مرتبه آبش را عوض کرد؟ با این کار اولا سمی که در حبوبات وجود دارد خارج میشود و دوما میزان هورمون رشد را در آنها به ماکسیمم میرسد و در بدن مثل سلولهای بنیادی عمل میکنند. میدانستید این موضوع اصلا صحت و پایه علمی ندارد؟ از دکتر اراسب دباغ مقدم متخصص بهداشت علوم غذایی علت خیساندن حبوبات را جویا شدیم:

در حبوبات دو قند به نام رافینوز و استاکیوز وجود دارد. این دو قند از اولیگوساکاریدها هستند و بدن ما قادر به هضم آنها نیست. یعنی ما دو آنزیم رافیناز و استاکیاز را در روده کوچکمان نداریم. این دو قند بدون آنکه هضم شوند، وارد روده بزرگ می‌شوند و در روده بزرگ مورد استفاده میکروارگانیسم‌ها قرار می‌گیرند .استفاده میکروب‌ها از این قندها سبب ایجاد گاز در روده بزرگ می‌شود. با خیساندن حبوبات به ویژه اگر آب ولرم باشد و چندین بار آن را عوض کنیم، قند به روش انتشار از حبوبات وارد آب می‌شود .البته حبوبات مواد ضد تغذیه‌ای هم دارد. بنابر این باید حتما پخته شوند و نباید خام خورده شوند.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=2891

افزودن نظر